کیومرث پور احمد کارگردان نام آشنای سینما و تلویزیون درگذشت

مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی گیلان در زمینه مرگ مشکوک کیومرث پور احمد کارگردان نام آشنای سینما و تلویزیون توضیحاتی منتشر کرد.

به گزارش عصر بانوان به نقل از این مرکز، در پی اعلام یک فقره خبر فوت مشکوک فردی سالخورده در دهکده ساحلی بندرانزلی به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان بندرانزلی قرار گرفت.
در این مطلب آمده است: با توجه به اهمیت رخداد بلافاصله اکیپ پلیس آگاهی برای بررسی صحت و سقم موضوع در محل حادثه حضور پیدا کرد که با جسد بی جان کیومرث پوراحمد کارگردان نام آشنای کشورمان مواجه شدند.
در این مطلب تاکید شده است: یافته‌های پلیس حاکی از آن است کنار جسد مرحوم “پوراحمد” دست نوشته‌ای کشف شده است و متاسفانه حکایت از اقدام به خودکشی وی دارد. تلاش کارآگاهان پلیس برای بررسی دقیق علت انگیزه احتمالی متوفی در اقدام به خودکشی ادامه دارد.
مرکز اطلاع‌رسانی پلیس گیلان ضمن ابراز تاسف و تسلیت به خانواده مرحوم “کیومرث پوراحمد” و اهالی هنر و سینمای کشور تصریح کرده است که مشروح رخداد را پس از بررسی‌ کارآگاهان پلیس و کسب نتیجه به اطلاع‌ همگان می رساند.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز گیلان هم با تایید خبر فوت کیومرث پوراحمد گفت: به محض دریافت گزارش، بازپرس ویژه قتل در محل حاضر شد و با بررسی های اولیه نظر بر خودکشی این کارگردان سینما داده شد که واکاوی جزئیات، مستلزم رسیدگی دقیق قضایی می باشد.
سید مهدی فلاح میری عنوان کرد: مرحوم کیومرث پوراحمد ساعت یک بامداد روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۲/۱/۱۶ در یکی از واحدهای دهکده ساحلی انزلی دار فانی را وداع گفت.
دادستان مرکز استان در ادامه اظهار کرد: درحال حاضرجسد به پزشکی قانونی انتقال داده شد تا علت تامه مرگ بررسی و پس از آن خبرتکمیلی متعاقبا اطلاع رسانی می شود.
مرحوم کیومرث پوراحمد (متولد ۲۵ آذر ۱۳۲۸) کارگردان، فیلمنامه‌نویس، تدوینگر و تهیه‌کننده کشورمان، دانش‌آموخته رشته کارگردانی سینما بود و آثار متعددی از جمله «تیغ و ترمه»، «کفشهایم کو؟»، «۵۰ قدم آخر»، «اتوبوس شب»، «نوک برج»، «گل یخ»، «خواهران غریب»، «بخاطر هانیه»، «بی‌بی چلچله»، «قصه‌های مجید» و «سرنخ» را در کارنامه خود دارد.