میانکاله همچنان محروم از پایگاه اطفای حریق

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران نبود پایگاه اطفای حریق در میانکاله را از جمله مشکلات فراروی محیط زیست در استان بیان کرد.

عطاالله کاویان در مراسم روز محیطبان در ساری با اشاره به شعار محیط زیست مردم پایه و هوشمند اظهار داشت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری اگر محیط زیست کشوری از بین رفت، اقتصاد و فرهنگ و امنیت آن از بین می‌رود.

وی با اظهار اینکه بیش از ۱۴۰ برنامه همزمان با هفته محیط زیست در استان اجرا شده است، گفت: این برنامه‌ها با موضوعات مختلف در استان اجرا شده است.

وی بکارگیری جوامع محلی را در اجرای برنامه‌های محیط زیست ضروری دانست و گفت: هرچقدر در بخش آموزش کار کنیم برای نسل‌های آینده نوعی سرمایه گذاری محسوب می‌شود و شاهد بروز آسیب‌هایی به محیط زیست هستیم.

کاویان یادآور شد: آموزش نسل جدید سبب می‌شود تا از هزینه کرد در امر حفاظت از محیط زیست در آینده بی نیاز شویم و فضای مدرسه را باید به سمت محیط زیست پیش بریم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران به افتتاح ۲۰ پروژه زیست محیطی در هفته محیط زیست اشاره کرد و نبود پایگاه اطفای حریق در میانکاله را از جمله مشکلات محیط زیست بیان کرد و گفت: در سفر رئیس جمهور، اعتبارات خوبی برای بخش محیط زیست استان درنظر گرفته شده است و باید تجهیزات اطفای حریق را در کل استان مستقر کنیم.

وی افزود: برای اولین بار در حریق اخیر میانکاله، ازبالگرد آتش نشان استفاده شد و میانکاله هم رنگ بالگرد را دید و با ۱۶ تا ۱۷ مرحله آبگیری، آتش سوزی مهار شد.

وی قدیمی بودن قوانین و مقررات را دیگر مسائل بیان کرد و گفت: قوانین و مقررات قدیمی نمی‌تواند پاسخگوی نیازها باشد و باید برخی خلاء های قانونی را رفع کنیم.