معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور:

اتمام پروژه های نیمه تمام و امیدآفرینی از مهمترین اولویت های دولت است

منظور معاون رئیس جمهورگفت: برای دولت مهم است که طرح هایی که سال ها نیمه تمام بوده و مردم را دچار یاس کرده بود را به بهره برداری برساند و امیدآفرینی کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری عصر بانوان از استان مازندران، داود منظور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور روز پنجشنبه (۲۸ دی) در حاشیه بازدید از بیمارستان تخصصی امام خمینی تنکابن در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: امروز تمام کشور به کارگاه سازندگی تبدیل شده هدف دولت این است که طرح های جدید را کمتر شروع کند و طرح های نیمه تمام را به نتیجه برساند.

وی با بیان این که، کارهای بسیار ارزشمندی در دولت سیزدهم انجام گرفته است، افزود: بیمارستان تخصصی تنکابن یکی از طرح های مهم اجتماعی و عمرانی مهم در غرب مازندران که به نتیجه رسیده و در آستانه بهره برداری است.
معاون رئیس‌جمهور مهمترین مساله برای این بیمارستان را تجهیزات اعلام کرد و یادآور شد،: “ام آر آی” و دستگاه تصویربرداری از موارد مهم مورد نیاز است که تا قبل از سفر رییس جمهور به این استان تامین می شود.
وی گفت : ارزش روز این بیمارستان۲۲ هزار میلیارد ریال است که بخشی از اصلی کار در ۲ سال گذشته انجام گرفته و برای دولت مهم است که طرح هایی که سال ها نیمه تمام بوده و مردم را دچار یاس کرده بود آن ها را به بهره برداری برساند.

وی اضافه کرد: در استان مازندران طرح های زیادی داریم که امروز سد انحرافی رامسر به بهره برداری رسید و طرح های دیگر نظیر جاده ای و کنارگذر و بزرگراهی در اولویت برنامه های دولت است که دارد به خوبی انجام می شود.
استان مازندران به ویژه غرب استان با توجه به جذابیتی که برای گردشگران دارد حائز اهمیت ویژه است و برای سال آینده منابع بهتری را برای این استان پیش بینی خواهیم کرد تا تمام زیرساخت ها فراهم شود.
به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، در مساله پرداخت های حقوق و دستمزد همه چیز ساماندهی شده و  تمام اطلاعات کارکنان دولت تا نیمه هر ماه بارگذاری می شود و ذیحساب ها و سازمان های استخدامی و برنامه ریزی آن را تایید می کند و در آخر هر ماه به صورت خودکار از طریق سامانه پرداخت می شود.
منظور افزود : با انجام این کار مهم، نظارت ها بر امور بهتر شده و سرعت کار بالارفته است و این راهبردها از جمله اقداماتی است که دولت دارد در هوشمند سازی بودجه ای انجام می دهد.
وی اظهار کرد: حساب واحد خزانه که به طور تقربیی به نتیجه رسیده و همه حساب ها تحت نظارت در بانک مرکزی قرار گرفته، تکمیل مدیریت یکپارچه مالی دولت هم جز اقداماتی است که داریم انجام می دهیم.
منظور گفت: از اقدامات بسیار مهم انجام گرفته در سه ماه گذشته توسط دولت، هوشمند سازی بودجه ای و ساماندهی پرداخت های حقوق و دستمزدهای کارکنان ادارات کشور است

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور امروز پنجشنبه ( ۲۸ دی ماه) برای بازدید از چند طرح زیرساختی مهم استان به مازندران سفر کرد.
بازدید از بیمارستان در حال ساخت تنکابن، بهره‌برداری از نیروگاه ۶ مگاواتی میاندورود ساری، افتتاح فاز اول پارک‌موزه دفاع مقدس ساری، بازدید از واحد ساوین‌تاب تولیدکننده انواع نخ پنبه‌ای و الیاف مصنوعی قائمشهر، شرکت در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان از جمله برنامه‌های رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفر یک روزه‌ معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور  به مازندران بوده است.