محورهای هراز و کندوان در تعطیلات نوروزی یکطرفه می‌شود

پلیس راه مازندران محدودیت های ترافیکی نوروزی را که از امروز چهارشنبه ۲۵ اسفند ماه تا پایان روز یکشنبه ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۱ در محورهای مواصلاتی استان به اجرا گذاشته می‌شود ، اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی پلیس مازندران ، با اجرای این محدودیت ها تردد انواع موتورسیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در تمامی محورهای مواصلاتی استان ممنوع است .

همچنین در تمامی محورهای برون شهری مازندران که محدودیت های ترافیکی نوروزی اعمال می شود، عبور و مرور انواع تریلر، کامیون و تانکر در صورتی مجاز است که حامل مواد سوختی و فاسد شدنی، بهداشتی، ضدعفونی کننده و کالاهای اساسی از جمله گندم، جو، برنج، سویا، دانه های روغنی بوده ف یا مجوز از پلیس راه اخذ کرده باشند.

طبق مقررات نوروزی پلیس ، ممنوعیت تردد وسایل نقلیه سنگین فقط در راه هایی اعمال می شود که مقررات یک طرفه شدن عبور و مرور در آن ها داشته و یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.

پلیس راه مازندران محدودیت های ترافیکی سه محور کندوان ، هراز و سوادکوه را در ایام نوروزی به شرح زیر اعلام کرده است:

جاده کندوان 
تردد تریلر، کامیون و کامیونت در محور کرج- چالوس و بالعکس ممنوع است.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ ظهر روزهای چهارشنبه ۲۵ تا یکشنبه  ۲۹ اسفند ماه تا ساعت ۲۴ همان روزها از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع است و در صورت اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ تاریخ های ذکر شده از میدان امیرکبیر و آزاد راه تهران شمال به سمت مرزن آباد به صورت یکطرفه خواهد بود .
تردد انواع وسایط نقلیه از ساعت ۱۲ ظهر روزهای پنجشنبه و جمعه چهارم و پنجم فروردین ماه ۱۴۰۱ و همچنین روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه ۱۲، ۱۳ و ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۱ تا ساعت ۲ بامداد روز بعد از میدان امیرکبیر کرج و ابتدای بزرگراه تهران-شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است و در صورت اعلام ماموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تاریخ های مذکور تا ساعت ۲ بامداد روز بعد از مرزن آباد به سمت کرج و تهران یک طرفه خواهد شد.
در صورت افزایش حجم تردد در آزاد راه تهران- شمال و احتمال کندی ترافیک در داخل تونل ها، با اعلام ماموران مستقر در محل این مسیر به صورت مقطعی مسدود خواهد شد.

محور هراز 

تردد انواع تریلر در محور هراز ممنوع است.

تردد انواع کامیون و کامیونت به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۶ صبح روز چهارشنبه ۲۵ اسفندماه تا ساعت ۲ بامداد روز شنبه ۶ فروردین ماه ۱۴۰۱ و از ساعت ۶ صبح روز پنجشنبه ۱۱ فروردین ماه تا ساعت ۲ بامداد روز سه شنبه ۱۶ فروردین ماه ۱۴۰۱ از رودهن به آمل و بالعکس ممنوع است.
تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ روزهای پنجشنبه و جمعه چهارم و پنجم و شنبه و یکشنبه ۱۳ و ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۱ تا ساعت ۲۴ همان روز از آب اسک به رودهن ممنوع است و با اعلام ماموران پلیس راه مستقر در محل ، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت یک ۱۳ تاریخ های مذکور از رودهن به آب اسک به صورت یک طرفه خواهد شد.

محور سوادکوه

تردد انواع تریلر از ساعت ۱۲ ظهر تا ساعت ۲۴ روز ۲۵ اسفند ماه از مسیر جنوب به شمال و بالعکس و همچنین از ساعت ۶ صبح روزهای پنجشنبه، جمعه، شنبه و یک شنبه ۲۶ تا ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۰ از مسیر جنوب به شمال این محور ممنوع است.
تردد انواع تریلرها از ساعت ۶ صبح تا ساعت ۲۴ روزهای پنجشنبه و جمعه دوم و پنجم فروردین ماه و روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه ۱۲ تا ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۱ از مسیر شمال به جنوب محور فیروزکوه و بالعکس ممنوع است.
توصیه های نوروزی پلیس راه به رانندگان

پلیس راه مازندران همزمان با اعلام محدودیت های ترافیکی نوروزی ، از رانندگانی که قصد تردد در محورهای مواصلاتی استان را دارند، خواست تا ضمن رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی و مدیریت ، سفرشان را مدیریت کنند و در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۲۱۸۲۴۴۲۰ و ۲۱۸۲۴۴۳۴ پلیس راه مازندران با پیش شماره ۰۱۱ تماس بگیرند .

مازندران ۱۰ هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که سه محور چالوس، هراز، سوادکوه را به پایتخت و جاده کیاسر مازندران را به سمنان متصل می‌کند.پلیس راه مازندران محدودیت های ترافیکی نوروزی را که از امروز چهارشنبه ۲۵ اسفند ماه تا پایان روز یکشنبه ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۱ در محورهای مواصلاتی استان به اجرا گذاشته می‌شود ، اعلام کرد.