متقاضیان وام ازدواج تا هفته آینده پرداخت می شود

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در توئیتی با هشتک هفته دولت گفت: زوج‌هایی که در بانک‌های دولتی درخواست وام ازدواج داده‌ و پرونده آنان تا ۲۹ مرداد تکمیل شده است، تا هفته آینده تسهیلات خود را دریافت می کنند.

 وحید یامین‌پور در این توئیت تصریح کرد: «بنا بر اعلام وزارت اقتصاد، زوج‌هایی که در بانک‌های دولتی درخواست وام ازدواج داده‌اند و پرونده‌های آنها تا روز ۲۹ مردادماه تکمیل شده است تا هفته آینده تسهیلات خود را دریافت خواهند کرد.»
به گزارش ایرنا، معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان ۲۷ مردادماه نیز در دومین جلسه شورای ‌عالی جوانان گفت: براساس مصوبه شورای عالی جوانان دستگاه‌های دولتی و عمومی باید ۲۰ درصد از امکانات و ظرفیت‌های خود را رایگان در اختیار زوج‌های جوان قرار دهند.
آیین‌نامه استفاده از امکانات دستگاه‌ها تا ۳ ماه آینده به کمیته ساماندهی ازدواج جوانان در سراسر کشور ابلاغ و سامانه‌ای راه‌اندازی خواهد شد که متقاضیان با مراجعه به این سامانه بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند.
براساس مصوبه شورای عالی جوانان همچنین زمان ارجاع متقاضیان به بانک‌ها برای دریافت وام ازدواج ۱۵ روز و زمان پرداخت وام ۱۰ روز پس از تکمیل پرونده تعیین شد. براساس این مصوبه، وام ازدواج به زوج‌های جوان فقط با یک ضامن پرداخت می‌شود و بانک مرکزی موظف است بر اجرای این مصوبه نظارت کند.