سردیس بانوی نمونه جهان اسلام در سیرجان رونمایی شد

سردیس طاهره صفارزاده بانوی نمونه جهان اسلام طی مراسمی به مناسبت روز معلم در پارک بانوان سیرجان رونمایی شد.

به گزارش عصر بانوان به نقل از ایرنا  استاد دانشگاه سیرجان در این مراسم گفت: استان کرمان همواره در دامان خود اندیشمندان، مشاهیر و مفاخر علمی و فرهنگی بزرگی پرورش داده و در میان چنین بزرگان و مفاخری، مرحومه دکتر صفارزاده از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار است.
نسرین امینی زاده اظهار داشت: از دکتر صفارزاده به عنوان شاعر متعهد و انقلابی، مترجم و نظریه پرداز معاصر یاد می کنند؛ او ۲۷ آبان ۱۳۲۵ در سیرجان متولد شد و در سال ۱۳۴۹ به استخدام دانشگاه ملی(شهید بهشتی)درآمد.
وی افزود: همچنین این بانوی سیرجانی در سال ۱۳۵۵ به جرم سرودن شعر مقاومت دینی و امضا نکردن عضویت اجباری در حزب رستاخیز از دانشگاه اخراج شد. در سال ۱۳۵۶ کانون فرهنگی – هنری نهضت اسلامی را به کمک نویسندگان سرشناس مسلمان تاسیس کرد که بعدها به حوزه اندیشه و هنر اسلامی و حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی تغییر نام داد.
امینی زاده عنوان کرد: صفارزاده در سال ۱۳۷۱ از طرف وزارت علوم و آموزش عالی به عنوان استاد نمونه، معرفی شد و پس از انتشار ترجمه قرآن حکیم، عنوان خادم القرآن را دریافت کرد و در ترجمه قرآن کریم به زبان انگلیسی نیز همت گماشت که به عنوان بانوی نمونه جهان اسلام معرفی شد.
صفارزاده در سال ۱۳۸۵ از سوی سازمان نویسندگان آفریقا و آسیا به عنوان شاعر مبارز، زن نخبه و دانشمند مسلمان برگزیده شد که از وی آثار بسیاری از جمله ترجمه‌ قرآن به زبان فارسی و انگلیسی و اشعار مختلف بر جای مانده است.
طاهره صفارزاده چهارم آبان ماه سال ۱۳۸۷ در سن ۶۲ سالگی به علت بیماری ضایعه مغزی در بیمارستان ایرانمهر تهران به لقای معبود شتافت و پیکر او نیز در امامزاده صالح تجریش به خاک سپرده شده است.