ترافیک سنگین در هر سه محور مازندران

رییس پلیس راه مازندران وضعیت ترافیک خودرو در هر سه محور ارتباطی این استان را در زمان حاضر سنگین توصیف کرد. سرهنگ یدالله جهانتاب ظهر امروز یکشنبه ۱۵ خرداد ماه گفت : ترافیک خودرو در جاده کندوان حدفاصل بیلقان تا سرودار و گرماب تا نسا سنگین شده است. وی وضعیت ترافیک در محور هراز مسیر جنوب […]

رییس پلیس راه مازندران وضعیت ترافیک خودرو در هر سه محور ارتباطی این استان را در زمان حاضر سنگین توصیف کرد.

سرهنگ یدالله جهانتاب ظهر امروز یکشنبه ۱۵ خرداد ماه گفت : ترافیک خودرو در جاده کندوان حدفاصل بیلقان تا سرودار و گرماب تا نسا سنگین شده است.

وی وضعیت ترافیک در محور هراز مسیر جنوب به شمال در محدوده مشاء و همچنین در جاده فیروزکوه مسیر جنوب به شمال در محدوده شهر دماوند را سنگین اعلام کرد.

سرهنگ جهانتاب با بیان اینکه محورهای شمالی در زمان حاضر فاقد هرگونه مداخلات جوی است، گفت: تردد خودرو در آزادراه تهران – شمال روان است.

مرکز مدیریت راه‌های کشور روز گذشته جمعه ۱۳ خرداد ماه جاری از رفع محدودیت ترافیکی در مسیر جنوب به شمال جاده کندوان از ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه خبر داده بود.

محدودیت‌های ترافیکی ویژه تعطیلات نیمه خرداد که از چهارشنبه هفته گذشته به اجرا گذاشته شده بود، هر سه جاده اصلی ارتباطی مازندران با پایتخت را تا دوشنبه هفته آینده تحت تاثیر قرار می دهد و در نتیجه تمامی رانندگان باید در این مدت پیش از برنامه ریزی از محدودیت های اعلام شده آگاهی یابند.

محدودیت های ترافیکی پلیس راه برای محورهای اصلی مازندران به شرح زیر است:

محور کندوان :

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ تا ۲۴ روزهای یکشنبه و دوشنبه ۱۵ و ۱۶ خرداد از کرج و ابتدای آزاد راه تهران – شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است و در صورت اعلام ماموران پلیس راه در محل ، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران یکطرفه خواهد شد.

تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور چالوس به کرج و بالعکس کماکان ممنوع است.

محور هراز :

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۴  روز یکشنبه ۱۵ خرداد ماه از رودهن به سمت آمل ممنوع است و در صورت اعلام ماموران پلیس راه درمحل ، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ همان روز از آب اسک به رودهن (محدوده مشاء) یکطرفه خواهد شد.

تردد کامیون و کامیونت‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۶ تا ۲۴ امروز شنبه ، یکشنبه و دوشنبه یعنی از ۱۴ تا ۱۶ خرداد ماه جاری از محور هراز ممنوع است.

ممنوعیت تردد موتور سیکلت هم که از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه هفته گذشته تا ساعت ۶ صبح روز دوشنبه هفته جاری برای محورهای کندوان، هراز ، فیروزکوه به تهران و یا بالعکس برقرار شده بود ، همچنان برقرار است وتنها موتور سیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت های ضروری در مسیرهای ترافیک، مجاز به تردد هستند.

جاده فیروزکوه :

تردد انواع تریلرها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۶ تا ۲۴ روزهای شنبه و یکشنبه هفته جاری از مسیر شمال به جنوب محور قائمشهر  – فیروزکوه – تهران ممنوع است.

مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که بیش از سه هزار کیلومتر از آن محورهای مواصلاتی کوهستانی است.