کد خبر : 25 تاریخ انتشار : 1393/06/25 21:1 چاپ خبر


یک روانشناس:


سیستم آموزشی در زمینه همسرداری و روابط فرزند با والدین تعطیل است


به جوانان در زمینه ازدواج، چگونگی همسرداری و روابط خود با پدر و مادر آموزش کافی نمی‌دهیم و سیستم آموزشی ما در این زمینه تعطیل است. بنابراین چگونه انتظار داریم آمار طلاق کاهش یابد؟


عصر بانوان :

یک روانشناس گفت: متاسفانه در حوزه همسریابی نظارت لازم وجود ندارد و اطلاعات کافی به جوانان در این زمینه داده نمی‌شود.

دکتر مهدی بیاتی ، افزود: به جوانان در زمینه ازدواج، چگونگی همسرداری و روابط خود با پدر و مادر آموزش کافی نمی‌دهیم و سیستم آموزشی ما در این زمینه تعطیل است. بنابراین چگونه انتظار داریم آمار طلاق کاهش یابد؟

وی در ادامه گفت: تا زمانی که صدا وسیما بیشتر به تبلیغات توجه می‌کند تا برنامه‌سازی و اطلاع‌رسانی در زمینه مشکلات جوانان و موضوعات آنان دستخوش بازی‌های سیاسی قرار می‌گیرد، نباید توقع داشته باشیم که آنان بتوانند در حوزه همسریابی و همسرداری موفق عمل کنند.

این روانشناس با اشاره به مراجعه برخی جوانان به سایت‌های همسریابی اظهار کرد: متاسفانه چون جوانان در زمینه ازدواج و همسرداری اطلاعات لازم را ندارند، به اینگونه سایت‌ها مراجعه می‌کنند، این در حالی است که سایت‌های همسریابی به منظور کسب درآمد فعالیت می‌کنند و بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند.

بیاتی در پایان با اشاره به آمار طلاق گفت: همچنان آمار طلاق بسیار بالاست و برخی افراد با وجود چند سال دوستی و عشق‌ورزی به یکدیگر یک یا دو ماه پس از ازدواج برای طلاق به دادگاه‌های خانواده مراجعه می‌کنند؛ البته تمایل به جدایی بین دختران و پسرانی که نسبت نزدیک خانوادگی دارند را هم مشاهده می‌کنیم و مشکل اصلی آن است که این زوجین آگاهی کافی در زمینه ازدواج و زندگی مشترک را ندارند.


ایمیل مستقیم :‌ info@asrebanovan.ir شماره پیامک : 30009900666701

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر
کد امنیتی زیر را وارد کنید


نظرات ارسال شده برای این مطلب
آخرین اخبار