کد خبر : 12738 تاریخ انتشار : 1396/03/17 16:3 چاپ خبر


واکنش‌های بین‌المللی به حملات تروریستی داعش در تهران


حملات تروریستی داعش به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی در تهران، واکنش‌های بین‌المللی را درپی داشت.

 
عصر بانوان :

صبح امروز تروریست‌های داعش به ساختمان مجلس و مرقد امام خمینی حمله کرده که حداقل 12 نفر کشته و 42 نفر زخمی شدند.

«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه طی بیانیه‌ای گفت: «حملات تروریستی ایران که داعش آن‌ها را بر عهده گرفته است، نشان می‌دهد که تروریست‌ها آرام نمی‌گیرند.»

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه با محکوم کردن حملات داعش، تأکید کرد: «این اتفاقات یادآور ضرورت اتحاد علیه تروریسم حتی اتحاد با کشورهای مسلمان است.»

وزارت خارجه فرانسه نیز حملات تروریستی داعش در تهران را شدیدا محکوم کرد.

«زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان در نشست خبری مشترک با همتای سعودی‌اش، حمله تروریستی در تهران را محکوم کرد.

«فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانیان، تاکید کرد: «امروز روزی بسیار غم‌انگیز است. اخبار حملات در تهران را به دقت دنبال می‌کنم. امروز با ظریف در تماس خواهم بود.»

«ریچارد هاس» رئیس شورای روابط خارجی آمریکا نیز در یک بیانیه توئیتری از «دونالد ترامپ» رئیس جمهور امریکا خواست حملات در تهران محکوم کند و نوشت: «تذکر به رئیس‌جمهور آمریکا: محکومیت تروریسم، اگر می‌خواهد قابل قبول باشد،نباید گزینشی باشد. باید (حملات) تهران را هم مانند (حملات) اروپا محکوم کرد.»

«نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان طی بیانیه‌های جداگانه به رهبر انقلاب، رئیس‌جمهور و رئیس مجلس شورای اسلامی ایران اقدامات تروریستی تهران را محکوم کرده و نوشت: «اینگونه جنایات تروریستی بر عزم جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با تروریسم می‌افزاید و ایران در پیشاهنگ [حرکت‌کنندگان] برای نابود کردن اهداف این تروریسم و کسانی که پشت پرده آن هستند، باقی خواهد ماند.»

«حسین الحاج حسن» وزیر صنعت لبنان نیز گفت: آنچه در ایران اتفاق افتاد «اقدامی تروریستی» است ، «تروریسم» دستاورد یکی از کشورهای عربی است و قبل از اینکه دستاوردی نظامی باشد، فکری و فرهنگی است.

«آنتونیونی تایانی» رئیس پارلمان اروپا طی پیام توئیتری گفت: «من با رئیس مجلس ایران و مردم ایران اعلام همبستگی می کنم. این حملات تروریستی باید با شدیدالحن‌ترین الفاظ محکوم شود.»

وزارت خارجه ترکیه نیز با انتشار بیانیه‌ای ضمن «شنیع» توصیف کردن حملات داعش در تهران، آن را محکوم کرده و از خداوند برای قربانیان و خانواده‌هایشان مرحمت درخواست کرد.

در این بیانیه تاکید شده است: «ما از شنیدن خبر حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی ایران و مرقد امام خمینی در تهران و اینکه افرادی جان خود را از دست داده یا مجروح شدند، ناراحت هستیم.»

«کمیته‌های مقاومت فلسطین» اقدامات امروز تروریست‌های داعش در تهران را محکوم کردند و در ادامه به وحدت امت اسلام برای مقابله با رژیم اشغالگر صهیونیستی به عنوان دشمن اصلی امت اسلام فرا خواندند.

«حمه الهمامی» سخنگوی حزب کارگران تونس با بیان اینکه هدف از حملات تروریستی تهران گسترش هرج و مرج در منطقه است، عربستان سعودی را پایه گذار تروریسم در منطقه دانست.

وزارت خارجه سوریه ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان، این حملات را به شدت محکوم کرد.

«مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق نیز با محکوم کردن حملات داعش در تهران، گفت: «تروریسم علیه تمام کشورهاست و ما باید برای نابود کردن این تهدید متحد شویم.»

سناتور «ناتالی گولت» معاون کمیته امور خارجی مجلس سنای فرانسه اظهار داشت داعش با این حملات، «دولت و نماد دموکراسی» در ایران را هدف گرفت.

صفحه توئیتر وزارت خارجه «لیتوانی» خطاب به ایرانیان نوشت: «تسلیت صمیمانه ما را بپذیرید»


ایمیل مستقیم :‌ info@asrebanovan.ir شماره پیامک : 30009900666701

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر
کد امنیتی زیر را وارد کنید


نظرات ارسال شده برای این مطلب
آخرین اخبار