کد خبر : 12707 تاریخ انتشار : 1396/03/06 13:2 چاپ خبر


درمان زانو درد با غذا


میلیون ها نفر از زانو درد ناشی از آرتروز رنج می برند. از ورزش و کم کردن وزن گرفته تا تزریق استروئید و حتی جراحی برای درمان این درد توصیه می شود.


عصر بانوان :

درمان زانو درد با غذا

اما تحقیقات جدید نشان داده است که برخی غذاها در کاهش زانو درد ناشی از آرتروز موثرند. بنابراین برای درمان زانو درد خود این غذاها را استفاده کنید.

پروتئین سویا: طبق تحقیقات صورت گرفته، بیماران مبتلا به زانو درد که به مدت سه ماه هر روز سویا مصرف کرده اند، کمتر درد و ناراحتی داشته اند. سویا منبع غنی از ایزوفلاون است. ایزوفلاون یک هورمون گیاهی است که خاصیت ضدالتهابی دارد. استفاده از شیر سویا و یا مخلوط کردن پودر سویا در نوشیدنی ها می تواند همین اثر را داشته باشد.

میوه ها: طبق تحقیقات، خوردن مقدار زیاد میوه می تواند خطر افزایش ضایعات مغز استخوان که می تواند منجر به زانو درد شود را کاهش دهد . میوه هایی که ویتامین ث دارند مانند کیوی، پرتقال، انبه، گریپ فروت و پاپایا. محققان معتقدند ویتامین ث موجود در این میوه ها از مفصل زانو محافظت می کند .

ماهی: ماهی و روغن ماهی درد زانو و علائم آرتروز روماتوئید را برطرف می کنند. اسیدهای چرب امگا ۳ که در ماهی موجود است نه تنها از التهاب ناشی از آرتروز جلوگیری می کند بلکه پروتئین موجود در آن از غضروف زانو محافظت می کند. دو بار در هفته ماهی های روغنی مصرف کنید یا اینکه هر روز یک گرم امگا ۳ که به صورت کپسول می باشد مصرف کنید.


ایمیل مستقیم :‌ info@asrebanovan.ir شماره پیامک : 30009900666701

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر
کد امنیتی زیر را وارد کنید


نظرات ارسال شده برای این مطلب
آخرین اخبار