کد خبر : 12695 تاریخ انتشار : 1396/03/02 13:3 چاپ خبر


بیشترین آمار مبتلایان به سنگ کلیه در این شهرها است


رییس بیستمین کنگره اورولوژی ایران گفت: استانهای کردستان و کرمانشاه بیشترین آمار مبتلایان به سنگ کلیه را دارند.عصر بانوان :ب سید امیر محسن ضیایی در بیستمین کنگره انجمن اورولوژی ایران با تبریک فرارسیدن سوم خرداد و فتح خرمشهر اظهار کرد: ما در روزهایی که گذشت از یک آزمون بزرگ سربلند بیرون آمدیم و مردم نشان دادند که از لحاظ سیاسی به رشد رسیده‌اند.

او با تشکر از کسانی که در برگزاری این کنگره کمک کردند، ادامه داد: این کنگره فرصتی است برای گفتگو بین افراد تا بتوانند تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار دهند.

رییس بیستمین کنگره اورولوژی گفت: در این کنگره به شاخه‌های استانی نیز توجه داشتیم و سعی کردیم مشارکت همگان را داشته باشیم.

ضیایی با اشاره به دانش اورولوژی در ایران تصریح کرد: دانش اورولوژی در ایران وضعیت بسیار خوبی دارد.

او با بیان اینکه رشته اورولوژی در ایران پیشرفته و توسعه یافته است، ادامه داد: ما در کشورمان در زمینه تربیت نیروی انسانی در این رشته بسیار موفق بودیم و خوشبختانه در این زمینه کمبود نداریم و باید روی کیفیت آموزش و اخلاق حرفه‌ای و پزشکی تمرکز کنیم.

رییس کنگره بیستمین انجمن اورولوژی خاطر نشان کرد: خوشبختانه در زمینه تولید علم در کشور کارهای خوبی صورت گرفته و ما شاهد موفقیت‌هایی در این زمینه بودیم.

همچنین ضیایی در حاشیه بیستمین کنگره انجمن اورولوژی ایران در جمع خبرنگاران گفت: کمتر از 2 تا 3 هزار نفر در ایران مبتلا به سنگ کلیه هستند که این آمار در مقایسه با جمعیت زیاد نیست.

او ادامه داد: یک سوم از این جمعیت مبتلا به سنگ مجاری ادراری هستند.

رییس کنگره بیستمین انجمن اورولوژی گفت: استانهای کردستان و کرمانشاه بیشترین آمار مبتلایان به سنگ کلیه را دارند.

 منبع:ایلنا


ایمیل مستقیم :‌ info@asrebanovan.ir شماره پیامک : 30009900666701

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر
کد امنیتی زیر را وارد کنید


نظرات ارسال شده برای این مطلب
آخرین اخبار