کد خبر : 12679 تاریخ انتشار : 1396/02/30 19:5 چاپ خبر


حسین‌خانی مدال طلا را بر گردن آویخت


 

نماینده وزن ۷۰ کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی با پیروزی در دیدار نهایی به مدال طلا دست یافت.
عصر بانوان :

در ادامه مسابقات چهار وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی که از صبح امروز در سالن حیدر علی‌یف شهر باکوی آذربایجان آغاز شده است، مصطفی حسین‌خانی نماینده وزن 70 کیلوگرم کشورمان با شکست در دیدار فینال از کسب مدال طلا بازماند.

پیروزی در دیدار نهایی موفق به کسب مدال طلا شد.

در وزن 70 کیلوگرم مصطفی حسین‌خانی در دور اول با نتیجه 10 بر صفر سوربون عبدالخائف از ترکمنستان را شکست داد. وی در دور بعد نیز با نتیجه 7 بر 6 از سد اختیار نوروزاُف، دارنده مدال برنز المپیک و نقره جهان از ازبکستان گذشت و راهی نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه 8 بر 4 مقابل آدام باتیروف (روسی الاصل) قهرمان آسیا از بحرین به برتری رسید و فینالیست شد. در این وزن 11 کشتی‌گیر حضور داشتند.

حسین‌خانی در فینال نیز با تیجه 10 بر صفر مرتضی علی مسلم‌اُف از آذربایجان را شکست داد و قهرمان شد.

پیش از این در وزن 61 کیلوگرم مسعود اسماعیل‌پور با پیروزی در دیدار رده‌بندی موفق به کسب مدال برنز شده بود.

در ادامه مسابقات در وزن 86 کیلوگرم حسن یزدانی در دیدار نهایی برای کسب مدال طلا به مصاف سلیم یاشار، دارنده مدال نقره المپیک 2016 و نقره و برنز جهان از ترکیه خواهد رفت. در وزن 125 کیلوگرم نیز جابر صادق‌زاده در دیدار رده بندی برای کسب مدال برنز با رجا الکراد از سوریه کشتی می‌گیرد.

به گزارش فارس، روز گذشته و در 4 وزن اول نیز میثم نصیری در وزن 65 کیلوگرم قهرمان شده بود و امیر محمدی در 97 کیلوگرم به مدال نقره رسیده بود. یونس سرمستی در 57 کیلو پنجم شد و پیمان یاراحمدی در 74 کیلو حذف شد.

منبع: خبرگذاری فارس


ایمیل مستقیم :‌ info@asrebanovan.ir شماره پیامک : 30009900666701

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر
کد امنیتی زیر را وارد کنید


نظرات ارسال شده برای این مطلب
آخرین اخبار