کد خبر : 12678 تاریخ انتشار : 1396/02/30 19:5 چاپ خبر


افزایش کیفیت واکسن‌های تولیدی با استفاده از آب قابل تزریق


سرپرست بخش تولید واکسن‌های ویروسی طیور موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی شعبه شیراز با اشاره به راه‌اندازی دستگاه آب قابل تزریق در این شعبه، گفت: این دستگاه با استفاده از آب WFI و PURE WATER در همه مراحل تولید، کیفیت واکسن‌های تولیدی را تا اندازه قابل توجهی افزایش می‌دهد.


عصر بانوان :دکتر مریم منصوریان با اعلام  این  خبر اظهار کرد: در راستای دریافت مجوز از سازمان بهداشت جهانی و امکان صادرات واکسن اقدام به راه‌اندازی دستگاه آب قابل تزریق کردیم که این مهم تنها در موسسه رازی شعبه جنوب کشور(شیراز) وجود دارد.


سرپرست بخش تولید واکسن‌های ویروسی طیور موسسه رازی شعبه شیراز افزود: این دستگاه با ظرفیت 750 لیتر در ساعت در تمام مراحل تولید واکسن از شستشو تا فرمولاسیون از آب WFI و PURE WATER استفاده می‌کند که کیفیت محصول را به طور قابل توجهی بالا می‌برد.

وی با بیان این‌که این آب با توجه به اینکه قابل تزریق است، عاری از هرگونه میکروارگانیسم، سختی و آلودگی است، خاطرنشان کرد: این آب در واکسن‌هایی که به صورت تزریقی استفاده می‌شود نیز قابل مصرف بوده و در افزایش کیفیت فرمولاسیون آن‌ها بسیار مؤثر است.

دکتر منصوریان تاکید کرد: وجود این آب برای دریافت مجوز سازمان بهداشت جهانی در جهت تولید واکسن‌های تزریقی در دام و طیور امری کاملا ضروری است.

منبع:ایسنا


ایمیل مستقیم :‌ info@asrebanovan.ir شماره پیامک : 30009900666701

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر
کد امنیتی زیر را وارد کنید


نظرات ارسال شده برای این مطلب
آخرین اخبار