کد خبر : 12615 تاریخ انتشار : 1396/02/18 14:4 چاپ خبر
خطرات تاتو را جدی بگیرید


سازمان غذا و داروی آمریکا در مورد خطرات ناشی از تاتو و خالکوبی بر روی بدن هشدار می‌دهد.


عصر بانوان :

 طبق اعلام این موسسه، از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۶ در حدود ۴۰۰ گزارش در مورد مشکلات مرتبط با تاتو نظیر عفونت‌های ناشی از جوهر آلوده تاتو یا واکنش‌های آلرژیک در آمریکا دریافت شده است.

دکتر لیندا کاتز، مدیر اداره آرایشی و رنگ این موسسه، می‌گوید: «نگرانی‌های احتمالی مصرف کنندگان شامل شیوه‌های غیرایمن و خود جوهر است.»

به گفته وی، «استفاده از آب غیراستریل برای رقیق کردن رنگدانه‌های جوهر یکی از متهمان اصلی است. همچنین خود جوهر هم می‌تواند آلوده باشد هرچند که بر روی برچسب آن، عنوان استریل نوشته شده باشد.»

تحقیق نشان می‌دهد برخی جوهرهای تاتو حاوی رنگدانه‌های مورداستفاده در تونر پرینتر یا در نقاشی اتومبیل هستند. تاکنون هیچ رنگی برای تزریق در پوست با هدف آرایشی از سوی سازمان غذا و دارو آمریکا تایید نشده است.

کاتز در ادامه می‌افزاید: «شماری از واکنش‌ها ممکن است بعد از تاتو بروز کنند. ممکن است فرد دچار خارش، قرمزی و تاول در محل تاتو شود و حتی تب هم ظاهر شود.»

به گفته وی، «عفونت‌های تهاجمی‌تر ممکن است با تب بالا، لرز و تعریق همراه باشند. درمان این نوع عفونت‌ها ممکن است نیاز به مصرف انواع آنتی بیوتیک‌ها، احتمالا برای یک ماه، و یا حتی بستری شدن در بیمارستان یا حتی عمل جراحی داشته باشد.»

«همچنین خارش می‌تواند به معنای واکنش آلرژیک باشد. و از آنجائی که جوهرها دائمی هستند واکنش می‌تواند دوام یابد.»

به گفته کاتز، برخی مشکلات نیز بعدها ظاهر می‌شوند. ممکن است در زمانی که نیاز به انجام MRI دارید، محل تاتو متورم شده و بسوزد. از اینرو در صورت نیاز به MRI حتما از قبل به پزشک‌تان در مورد اینکه تاتو دارید بگویید.

در صورت تاتو کردن و بروز هر یک از مشکلات فوق حتما با پزشک مشورت کنید.

منبع:خبرگذاری مهر


ایمیل مستقیم :‌ info@asrebanovan.ir شماره پیامک : 30009900666701

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر
کد امنیتی زیر را وارد کنید


نظرات ارسال شده برای این مطلب
آخرین اخبار