کد خبر : 12484 تاریخ انتشار : 1396/02/03 13:1 چاپ خبر
ترکیب دارچین و لیمو ترش برای داشتن پوست صاف


ترکیب لیمو ترش و دارچین برای پوست صورت بسیار مفید است و پوستی صاف و بدون آکنه برای شما ایجاد می کند. البته حتما قبل از استفاده این ترکیب را روی پوست دستتان تست کنید اگر مشکلی پیش نیامد، روی پوست صورت بزنید.
عصر بانوان :

دارچین و لیمو ترش

آب لیموترش برای برطرف کردن لک‌های باقی مانده روی پوست و جای جوش مؤثر است. دارچین نیز باعث کاهش و رفع مشکلاتی می‌شود که با جوش‌های سرسیاه خود را نشان می‌دهند. اگر هر شب این ترکیب را استفاده کنید آکنه‌ها کاهش یافته و جای جوش‌ها کمتر می‌شوند. تهیه ماسک از این دو ماده برای افرادی که پوست بسیار چرب و پر از آکنه دارند مؤثر است.
به نقل از مجله روزهای زندگی، البته اگر پوست بسیار حساسی دارید از این ماسک استفاده نکنید. می‌توانید مقدار کمی از آن را روی پوست دستتان آزمایش کنید، اگر مشکل خاصی پیش نیامد جوش‌ها را با آن بپوشانید.

مواد لازم:

■ پودر دارچین: ۱ قاشق (۵ گرم) ■ آب لیموترش: ۱ قاشق (۱۰ میلی لیتر) ■ ظرف تمیز ■ یک تکه پنبه

روش تهیه و استفاده:

پودر دارچین و آب لیموترش را با هم ترکیب کنید. یک تکه پنبه را به آن آغشته کرده و روی مناطقی که جوش دارید بزنید. حتماً صورت را قبل از آن تمیز کنید. اجازه دهید ماسک به مدت ۵ دقیقه روی پوست بماند و سپس با آب ولرم شستشو دهید.

شما می‌توانید از این ماسک برای هر زمانی که سر و کله جوش‌ها پیدا می‌شوند و یا برای کاهش لکه‌های به جا مانده از جوش‌ها استفاده کنید. این ماسک را شب‌ها تهیه و استفاده کنید.

دارچین و لیموترش برای کاهش وزن

به کمک ترکیب دارچین و لیموترش می‌توانید سوخت و ساز بدنتان را بالا برده و وزن کم کنید. دارچین به کنترل میزان انسولین خون و همچنین کربوهیدراتها کمک می‌کند. در نتیجه بدن به جای انباشته کردن از آنها به صورت انرژی استفاده می‌کند با چربی‌های مقاومی که در ناحیه شکم انباشته شده‌اند مقاابله کنید و بتوانید به تدریج و در سلامت کامل وزن کم کنید.

مواد لازم:

■ چوب دارچین: ۱ عدد ■ آب پرتقال: ۱ لیوان (۲۵۰ میلی لیتر) ■ آب لیموترش: ۵ قاشق (۵۰ میلی لیتر) ■ عسل: ۱ قاشق (۷/۵ گرم)

روش تهیه و استفاده

ابتدا یک لیوان آب پرتقال طبیعی آماده کنید، سپس آن را به مدت ۵ دقیقه با چوب دارچین و عسل داغ کنید. بعد از ۵ دقیقه چوب دارچین را خارج کرده و ۵ قاشق لیموترش را اضافه کنید. این نوشیدنی را صبح در وعده صبحانه میل کنید. خواهید دید که مانند آب روی آتش خواهد بود.


ایمیل مستقیم :‌ info@asrebanovan.ir شماره پیامک : 30009900666701

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر
کد امنیتی زیر را وارد کنید


نظرات ارسال شده برای این مطلب
آخرین اخبار