کد خبر : 12448 تاریخ انتشار : 1395/12/22 09:3 چاپ خبر
۴ ترفند ساده برای شاد کردن زندگی مشترک!


زندگی مشترکی ممکن است در برهه‌ای از زمان دچار یکنواختی شود و تلاش نکردن برای برطرف کردن آن، زنگ خطری جدی برای اتمام زندگی مشترک است.


عصر بانوان :

۴ ترفند ساده برای شاد کردن زندگی مشترک!

ازدواج و تشکیل خانواده یک شیرین‌ترین اتفاقات زندگی هر فردی محسوب می‌شود. در ماه ها و سالهای نخست تشکیل زندگی مشترک، همه‌چیز برای زوجین جالب و هیجان انگیز است، اما به تدریج با آگاهی و شناخت از یکدیگر این اشتیاق کمتر شده و به اصطلاح زوجین برای هم تکراری و عادی می‌شوند.

در نتیجه زوجین به تدریج از هم دور شده و زمینه جدایی عاطفی و طلاق فراهم می‌شود.

برخی دیگر از زوجین هم به دلایل مختلف مانند وجود فرزندان، بیماری یا شرایط کاری همسر، نگرانی از وضعیت امرار معاش همسر، مراقبت از خانواده و هزاران دلیل دیگر با وجود تکراری شدن زندگی حاضر به جدایی نمی شوند، اما دچار سردی و بی احساسی یا به عبارتی طلاق عاطفی می شوند.

کارشناسان توصیه می‌کنند زوجین باید همواره در زندگی مشترکشان تنوع ایجاد کنند. برخی از تکنیک‌های تنوع‌بخشی به رابطه زناشویی به شرح زیر است:

توجه به همسر

این روزها با ورود وسایل ارتباطی الکترونیکی مانند تلفن همراه، تبلت و وسایلی از این دست روابط افراد در این ابزار خلاصه شده است به طوری که ساعت های طولانی صرف استفاده از این دستگاه‌های هوشمند می‌شود.

دنیای مجازی مخصوصاً زمانی که زن و شوهر با یکدیگر بر سر موضوعی دچار اختلاف شده‌اند، ثمره‌ای جز دورتر شدن زوجین از یکدیگر ندارد.

خلاقیت به خرج دهید

هر روز با انتخاب روشی خلاقانه همسر خود را خوشحال کنید. لازم نیست برای همسرتان خانه بخرید یا مقدمات سفر با یک کشتی تفریحی را برایش فراهم کنید تا او را به وجد آورید. رفتن به گردش و مسافرت، تماشای فیلم در سینما، صرف شام خارج از خانه، رفتن به تئاتر یا بازدید از یک گالری، نمایشگاه یا موزه همگی ممکن است توجه همسر را به خود جلب کند.

البته ممکن است برخی از زوج ها به ویژه آقایان حوصله انجام این کارها را نداشته باشند که در چنین مواقعی باید خانم با شناخت و آگاهی از خصوصیات روحی همسر خود بتواند علایق او را تشخیص دهد و مطابق خواسته او عمل کند.

هیچگاه برای یادگیری دانش جدید دیر نیست

برای پیشرفت و موفقیت باید همواره سعی کنید تا مهارت های جدید کسب کنید؛ از دانستنی‌های درسی، علمی و پژوهشی گرفته تا هنر و سرگرمی. علم‌افزایی و کسب اطلاعات بیشتر مایه غرور و افتخار همسر شما بوده و مباحث جدیدی را برای گفت‌وگو در خانه فراهم می‌کند.

به فرزندان خود اهمیت دهید

اگر صاحب فرزند هستید، به آنان اهمیت دهید. پدرها از داشتن فرزندانی سالم و موفق بسیار خوشحال می شوند و موفقیت فرزندانشان انگیزه لازم را در آنان برای تلاش در جهت موفقیت خانواده‌شان ایجاد می‌کند.

اردوهای تربیتی، یادگیری انواع هنرها، فعالیت های ورزشی، آموختن زبان و همراهی فرزند در فعالیت های درسی و فوق برنامه از جمله روش‌های موثر برای گرم کردن کانون خانواده محسوب می‌شوند.


ایمیل مستقیم :‌ info@asrebanovan.ir شماره پیامک : 30009900666701

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر
کد امنیتی زیر را وارد کنید


نظرات ارسال شده برای این مطلب
آخرین اخبار