کد خبر : 12246 تاریخ انتشار : 1395/09/22 00:1 چاپ خبر


عصر امروز ؛


انتخابات مجمع عمومی سالانه انجمن زنان توسعه و امید مازندران برگزار شد


مجمع عمومی سالانه انجمن توسعه و امید مازندران در محل موسسه گرانمایگان دانش شهرستان ساری برگزار شد.


عصر بانوان :
به گزارش عصر بانوان,مجمع عمومی سالانه انجمن توسعه و امید مازندران با حضور ام البنین محمدی رئیس اموزش و پرورش ناحیه دو ساری واحسان قاسمی مدیر عامل خانه تشکل های غیر دولتی مازندران و جمعی از اعضای انجمن در محل موسسه گرانمایگان دانش برگزار شد.
در این مجمع ماه سلطان کاشی ،رئیس هئیت مدیره انجمن توسعه و امید مازندران به گزارشی از کلیات این انجمن در استان پرداخت و با اشاره به اینکه انجمن زنان توسعه امید در سال 94 با حضور زنان توانمند در سطح استان کار خود را اغاز کرده است گفت:امیدواریم بتوانیم همچنان در راستای توانمند سازی و خودباوری زنان این مرز و بوم قدم برداریم.
کاشی ادامه داد:معتقدیم حضور زنان در جامعه و فضای کار می تواند درک متقابل نسبت به مردان بوجود بیاورد .
وی با ابراز نگرانی از روند رو به رشد اسیب اجتماعی در جامعه گفت:باید با مشارکت و همکاری بتوانیم سهمی در کاهش اسیب ها داشته باشیم .
کاشی اهداف این انجمن را ایجاد بستری مناسب جهت مشارکت زنان در توسعه حوزه های فرهنگی و اجتماعی و ارتقای سطح اگاهی انان جهت بهبود شرایط زندگی عنوان کرد و افزود: این موضوع از طریق برپایی همایش ؛سمینار و جشنواره های فرهنگی و اجتماعی و اموزش کارآفرینی محقق می گردد.
عضو اصلی انجمن توسعه و امید مازندران با بیان اینکه امروزه آسیب‌های زیادی متّوجه زنان است اظهار داشت: بیشتر این آسیب‌ها متوجّه زنان سرپرست خانوار است. مشکل عمده این زنان فقراقتصادی است که ابعاد دیگر زندگی آنان را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.
وی دو موضوع تحکیم خانواده و مهارت زندگی را در جامعه امروز بسیار مهم عنوان کرد و گفت : این موسسه سعی کرده تا با آموزش و کلاسهای مشاوره در این زمینه گام های تاثیر گذاری بردارد.
رئیس هئیت مدیره انجمن توسعه و امید مازندران ادامه داد: اگر اشتغال برای زنان به گونه‌ای زمینه سازی شود که امنیت شغلی و روانی و تامین اقتصادی آنان را تضمین کند، می‌تواند به نحو مؤثری آنها را خودکفا کرده و از فشار روانی آنان بکاهد.
ماه سلطان کاشی با اشاره به نقش NGOها خاطر نشان کرد: سازمانهای مردم نهاد میتوانند به عنوان یک ابزار جهت سوق دادن جامعه به اهداف مطلوب مؤثر و منجر به ایجاد یک جامعه پویا شوند.
این فعال اجتماعی لزوم توجه به یک برنامه ریزی همه جانبه در حوزه زنان را با اهمیت عنوان کرد و گفت :انجمن توسعه و امید مازندران بر دو مقوله توان افزایی و دانش افزایی بانوان تاکید دارد.
در ادامه انتخابات مجمع سالانه انجمن برگزار و به ترتیب خانمها ماه سلطان کاشی ، لیلا مومنی ،فاطمه کیپور، لیلا صحرایی و زهرا علیان نژاد بعنوان اعضای اصلی و خانمها فاطمه بوداغی وسارا فرهمند بعنوان اعضای علی البدل و همچنین خانمها مجتهدزاده وفاطمه فقیه بعنوان بازرس اصلی وعلی البدل انتخاب شدند.

ایمیل مستقیم :‌ info@asrebanovan.ir شماره پیامک : 30009900666701

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر
کد امنیتی زیر را وارد کنید


نظرات ارسال شده برای این مطلب
آخرین اخبار