کد خبر : 12032 تاریخ انتشار : 1395/08/17 15:2 چاپ خبر


فرماندار ساری:


دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به فعالیت بانوان دارد


در کشور های جهان سوم و در حال رشد و توسعه همچون  ایران به تناسب کشورهای توسعه یافته و پیشرفته نقش مشارکت زنان در حوزه های سیاسی، اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی کمتر است.


عصر بانوان :
احمد حسین زادگان  در جلسه ای که با موضوع نقش زن در کاهش آسیب اجتماعی و افزایش حضور زنان در انتخابات شورای96 در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: امروز نقش زنان  در ساختار سیاسی، اجتماعی،  اقتصادی و فرهنگی وضعیت بهتری پیدا کرده است.

وی در ادامه حضور زنان و مشارکت آنان را  در انتخابات  مورد اشاره قرار داد  و گفت: واقعیت این است که در کشور های جهان سوم و در حال رشد و توسعه همچون  ایران به تناسب کشورهای توسعه یافته و پیشرفته نقش مشارکت زنان در حوزه های سیاسی، اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی کمتر است.

فرماندار ساری، ادامه داد: دلایل مختلفی می تواند برای عدم توسعه مشارکت زنان در حوزه های مختلف از جمله انتخابات شورا ها متصور است که  شاید عدم  فراهم بودن بسترهای مناسب برای این مهم یکی از آن دلایل باشد و یا اینکه در دوره های مختلف نخبگان و یا خود زنان برای توسعه این مشارکت ها اقدامی انجام ندادند.

حسین زادگان، با بیان اینکه زنان در دین اسلام تکریم شده هستند ، گفت: برای پرداختن به موضوع توسعه نقش و مشارکت زنان در انتخابات شورای 96نیاز به  راهکارهای عملیاتی داریم و بحثهای نظری در این بخش مشکلی را حل نمی کند و درعین حال باید مشکلات و مطالبات هم توسط زنان مطرح و مورد بررسی قرار گیرد.

وی، در ادامه ابراز داشت: بسیاری از مسائل و مشکلات این بخش بایستی در سطح کلان و کشوری حل شود و قوانین سفت و سخت تری برای حمایت از زنان در حوزه ها توسعه مشارکت ها ، تدوین شود.

فرماندار ساری، گفت:  اگرچه رشد اندک و سرعت کم مشارکت زنان در عرصه انتخابات شورا ها مورد انتظار خود زنان  و حاکمیت نیست ولی معتقدیم توان سیاسی و اجتماعی در این بخش وجود دارد.

حسین زادگان، در ادامه  پایان پیشنهاد داد: جلسات کارگاهی با حضور زنان برگزار و دردل های آنها مطرح شود و راهکارها لازم خواسته شود و اگر می خواهیم نقش مدیریتی زنان در حوزه های اجرایی بیشتر شود باید  تاثیر دیگر بخش ها همچون سمن ها، تشکل ها ، مساجد ، تکایا و ... بر این موضوع هم مورد مطالعه قرار دهیم.

در ادامه این نشست مدیرکل بانوان و خانواده استانداری مازندران اظهار کرد: استاندار مازندران نسبت به حضور زنان در فعالیت های اجتماعی، نگاه ویژه دارد.

مریم جمشیدی با اشاره به توانمندی های بانوان در مازندران، افزود: خوشحالیم توانمندی های زنان ایرانی در دولت تدبیر و امید دیده شده است.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور بارها نسبت به حضور بانوان در فعالیت های اجتماعی تاکید داشته است، گفت: باور عمومی نسبت به حضور زنان در دولت  تدبیر و امید، ارتقا یافته است.

این مسئول با اشاره به اینکه انتظار داریم زنان سرزمین ما، خود را باور کنند و به توانمندی های همجنس خود، اعتقاد داشته باشند، تصریح کرد: اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران، استفاده از همه ظرفیت ها را برای کمک به تحقق مطالبات زنان استان، در دستور کار قرار داده است.

جمشیدی با بیان اینکه نقدهای سازنده را با گوش جان پذیرا هستیم، ادامه داد: در کشوری زندگی می کنیم که به مدد منویات مقام معظم رهبری و تلاش های دولت تدبیر و امید، نور امید در دل مردم روشن شده است.

وی با اشاره به اینکه طلاق، معلول زائده های مختلف از جمله اعتیاد و بیکاری است، خاطرنشان کرد: بیش از 270 هزار زوج مازندرانی از ابتدای سال تاکنون در کارگاه های آموزشی شرکت کردند.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری مازندران با بیان اینکه 46 درصد از طلاق ها در 5سال نخست زندگی افراد اتفاق می افتد، اظهار داشت: ایجاد بازارچه دائمی از مطالبات زنان سرپرست خانوار در استان بود و 6 بازارچه در استان دائر کردیم.

 
ایمیل مستقیم :‌ info@asrebanovan.ir شماره پیامک : 30009900666701

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر
کد امنیتی زیر را وارد کنید


نظرات ارسال شده برای این مطلب
آخرین اخبار