کد خبر : 10181 تاریخ انتشار : 1395/02/21 09:1 چاپ خبر


رئیس بنیاد صلح ساساکاوا:


حمایت از مشارکت اجتماعی زنان یکی از ارکان اصلی دولت ژاپن است


رئیس بنیاد صلح ساساکاوا ژاپن یکی از ارکان اصلی دولت ژاپن را حمایت زنان برای مشارکت اجتماعی عنوان کرد.عصر بانوان :
یوهی ساساکاوا در اولین سمینار مشترک ایران و ژاپن با عنوان زنان، صلح و توسعه پایدار گفت: ما ژاپنی‌ها ایران را از دوستان قدیمی خود می‌دانیم و آثار فراوان و ارزشمندی از صنایع دستی ایران از هزار سال قبل توسط مسیر جاده ابریشم به ژاپن آمده و تعدادی از آن‌ها به عنوان گنجینه ملی مطرح شده است.

وی ادامه داد: ایران از قدیم دارای هنر و فرهنگ غنی بوده است که اثر آن در ژاپن نیز به چشم می‌خورد. من ۴۰ سال پیش یه ایران سفر کرده بودم، اما امروز شاهدم که وضعیت ایران بسیار متفاوت است و از این تغییرات خوشحالم.

وی با اشاره به اینکه بنیاد صلح ساساکاوا بنیادی غیردولتی است که برای ایجاد امنیت و صلح جهانی تلاش می‌کند، اظهار کرد: این بنیاد برای توسعه اعتماد و روابط متقابل میان دو کشور ایران و ژاپن گام‌های موثری برداشته است.

رئیس بنیاد صلح ساساکاوا اظهار کرد: معتقدم؛ برای دستیابی به توسعه پایدار و صلح جهانی مشارکت تمامی اعضای جامعه ضروری است و امروزه نقش زنان در جامعه برای رسیدن به این هدف مورد بحث قرار دارد و کشور‌ها در سال‌های اخیر برای دستیابی به این اهداف و توانمندسازی زنان تلاش کرده‌اند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر در ژاپن نقش زنان بیش از دیگر زمان‌ها پررنگ شده است و یکی از ارکان‌ اصلی دولت ژاپن حمایت از زنان برای مشارکت بیشتر در اجتماعی است. در ایران نیز این مسئله مورد توجه است، اما عملکرد کشور‌ها نسبت به فرهنگ‌شان با یکدیگر تفاوت‌هایی دارد.

 

منبع :ايلناایمیل مستقیم :‌ info@asrebanovan.ir شماره پیامک : 30009900666701

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر
کد امنیتی زیر را وارد کنید


نظرات ارسال شده برای این مطلب
آخرین اخبار