کد خبر : 10168 تاریخ انتشار : 1395/02/19 12:0 چاپ خبر


یک کارشناس مسائل اجتماعی :


برخی مسئولان با وادادگی و انفعال باعث فروپاشی خانواده‌ها نشوند


مسئولان به اسم مدنیت، با وادادگی و انفعال باعث تزلزل و فروپاشی خانواده‌ها نشوند که این بخشی از پازل نفوذ برای نابودی جوامع به نام انقلاب جنسی است .عصر بانوان :

زهرا اصلاحچی کارشناس اجتماعی شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده در یادداشتی با اشاره به تصویب قانونی که به موجب آن رابطه جنسی و روسپیگری در فرانسه جرم تلقی خواهد شد، آورده است:

در اخبار آمده است که پارلمان فرانسه قانونی را تصویب کرده است که به موجب آن رابطه جنسی پولی و روسپی‌گری در این کشور جرم تلقی شده و متخلفان به جریمه مالی معادل 4300 دلار و حضور در کلاس‌های آموزشی محکوم خواهند شد. البته فرانسه پنجمین کشور عضو اتحادیه اروپاست که این قانون را تصویب می‌کند. قبلا این پدیده در کشورهای نروژ، سوئد، ایسلند و بریتانیا نیز جرم تلقی شده است.

نخست وزیر فرانسه نیز بعد از تصویب این قانون در مجلس شورای ملی فرانسه در صفحه توییتر خود با ابراز خوشحالی تصویب این قانون را گام مهمی در جهت احقاق حقوق زنان برشمرد و وزیر امور حقوق زنان در کابینه فرانسه نیز همزمان با تصویب این قانون در سخنانی در مجلس، پدیده روسپی گری را خشونت علیه زنان دانست و گفت تصویب این قانون پیامی را به جامعه روسپیان فرانسه می‌فرستد مبنی بر اینکه در نهایت پس از سال‌ها منافشه با تصویب این قانون دولت، مجلس و جامعه فرانسه به طور کامل پدیده روسپی گری را خشونت کامل علیه زنان می‌داند.

براساس آمار، فرانسه نزدیک به 30 هزار روسپی دارد که فقط 60 تن از آنان همزمان با تصویب این قانون در پارلمان فرانسه با اجتماع در مقابل آن با سردادن شعارها و در دست گرفتن پلاکاردهایی به تصویب این قانون اعتراض کردند و روی برخی از پلاکاردها اینگونه نوشته بودند: «نمی‌خواهد مرا آزاد کنید، من از خودم مراقبت می‌کنم.»

این موضوع در مقایسه با تفکرات دگر اندیشانی که به بهانه سلامت زنان و پیشگیری رفتارهای پرخطر، تن فروشی را عادی سازی و بلکه حمایت می‌کنند، قابل تأمل و بررسی است. در نشستی در ایران، رئیس مرکز تحقیقات ایدز اینگونه اظهار کرده است که نباید از واژه تن فروشی استفاده کرد چون این کلمه انگ زدن است و باید به آنها کارگر جنسی گفته شود.

متأسفانه سخنرانان در این نشست به تشریح این موضوع با تأکید بر حمایت و پشتیبانی از آنها به طوریکه به آنها وسایل مورد نیاز و آموزش‌هایی که این روابط به بیماری ایدز منجر نشود و ... پرداخته‌اند و اینگونه راهکار می‌دهند که: «اصلی ترین گام برای این افراد احداث کلینیک‌های زنان آسیب پذیر سیار است که با ارائه ویزیت پزشک عمومی، زنان و مامایی، روانشناسی و روانپزشکی و غربالگری شوند تا این افراد بدون انگ خوردن یا تغییر شغل‌شان سالم نگه داشته شوند تا جامعه هم سالم شود!!» و با این استدلال که به دلیل تأخیر در ازدواج، جوانان به اینها رجوع می‌کنند و یا حتی در مراجعه مردان متأهل با آنها، باید سالم باشند که همسر قانونی خود را آلوده نکنند!! به این موضوع می‌پردازند.

وقتی این اظهارات را با قانون مجازات اسلامی که بر مبنای فقه شیعه نوشته شده است و قانون مصوب پارلمان فرانسه مبنی بر جرم دانستن روسپی‌گری  در فرانسه در کنار هم قرار می‌دهیم این سوال مطرح می‌شود که ما در جامعه اسلامی به کجا و کدام سو حرکت می‌کنیم. آشفتگی و سردرگمی روشنفکر نماهای گرفتار انحطاط که جامعه را به عقب‌گردی دعوت می‌کنند که خود غرب با شکستی عمیق در حال بازگشت از آن است، حیرت آور نیست؟؟

مجازات این افراد در قرآن اینگونه مطرح شده است.

الزَّانِیَةُ وَ الزَّانىِ فَاجْلِدُواْ کلُ‏َّ وَاحِدٍ مِّنهُْمَا مِاْئَةَ جَلْدَةٍ  وَ لَا تَأْخُذْکمُ بهِِمَا رَأْفَةٌ فىِ دِینِ اللَّهِ إِن کُنتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَ الْیَوْمِ الاَْخِرِ  وَ لْیَشهَْدْ عَذَابهَُمَا طَائفَةٌ مِّنَ الْمُؤْمِنِینَ(سوره نور آیه 2)

«باید هر یک از زنان و مردان زنا کار را به صد تازیانه مجازات و تنبیه کنید و هرگز درباره آنان در دین خدا رأفت و ترحم روا مدارید اگر به خدا و روز قیامت ایمان دارید، و باید عذاب آن بدکاران را جمعى از مؤمنان مشاهده کنند.» و حتی مجازات‌ها و محرومیت‌های اجتماعی دیگری نیز برای آنان قائل می‌شود مثلا محرومیت از ازدواج با افراد پاک و مؤمن

هدف مجازات در اسلام، حفظ و مصونیت جامعه و تربیت و رشد آحاد ملت است و با اعلام قوانین سخت اثر بازدارنگی از جرم را بالا برده و اصرار دارد کسی که گناه و جرمی مرتکب شده است باید اصلاح و مجازات شود تا به زندگی انسانی شرافتمندانه و عفیفانه بازگردد نه اینکه با عنوان «کارگر جنسی» حقوق و کرامت انسانی او نادیده گرفته و از خانواده محروم و او را برای همیشه به تداوم این زندگی ننگین تشویق کنیم.

در نشست مذکور به قدری انحراف از اصول اخلاقی، انسانی و اسلامی وجود داشت که این مسئله نیز مطرح شده که رابطه نامشروع یک دختر مجرد تن فروش با مرد مجرد را نبایست زنا دانست!!! پس اسم این کار چیست!؟ چگونه باید جلوی این مفسده‌ها را گرفت؟؟

البته یکی از مسئولین ذیربط هم در این نشست اینگونه اظهار کرده که کنترل اجتماعی باعث شده که این روابط به زیرزمین‌ها و جاهای مخفی کشیده شود!!! در حال حاضر کدام کنترل اجتماعی اعمال می‌شود؟ کدام یک از قوانین مصوب به اجرا گذاشته شده است؟ این چه منطقی است که مسئولین به دلیل ناتوانی و سوء مدیریت و عدم اجرای قوانین و زیر پا نهادن آنها در مواجه با مشکل، صورت مسئله را پاک می‌کنند.

آیا راهکار این مسئله حل مشکل ازدواج جوانان و تشکیل خانواده نیست؟

چرا به قانون تسهیل ازدواج جوانان عمل نمی‌کنند؟! چرا با حمایت از تشکیل خانواده و تأکید بر رابطه زن و مرد در چهارچوب خانواده درصدد حل این مشکل نیستند؟ مسئولین به اسم مدنیت و منضبط کردن نیازهای فطری و طبیعی مردم، با وادادگی و انفعال باعث تزلزل و فروپاشی خانواده‌ها نشوند که این بخشی از پازل نفوذ برای نابودی جوامع به نام انقلاب جنسی است.

 

منبع :فارسایمیل مستقیم :‌ info@asrebanovan.ir شماره پیامک : 30009900666701

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر
کد امنیتی زیر را وارد کنید


نظرات ارسال شده برای این مطلب
آخرین اخبار