تجهیزات تشخیصی بیماری های مغز و اعصاب محدود است

 برای بیشتر افراد جامعه هنوز تفاوت بین حیطه های کاری متخصصان مغز و اعصاب، جراحان مغز و اعصاب و روانپزشکان مشخص نیست.
◄ادامه مطلب...


تشنج یعنی اختلال موقتی درمغز که در اثر تخلیه الکتریکی غیر طبیعی در سلولهای عصبی مغز بصورت ناگهانی بروز می کند.

◄ادامه مطلب...


نوار مغز موارد غیرطبیعی را در امواج مغزی یا فعالیت الکتریکی این عضو آشکار می‌سازد.

◄ادامه مطلب...


لی نوبخت «علی نوبخت‌حقیقی» برای دومین سال متوالی به عنوان رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس انتخاب شد.

◄ادامه مطلب...


دبیر علمی سومین سمینار ملی تومورهای سر و گردن، گفت: استعمال سیگار احتمال بروز تومورهای حنجره را تا ۴۰ برابر افزایش می‌دهد.

◄ادامه مطلب...


پت اسکن :  تصویربرداری پزشکی هسته ای ، به منظور تولید ۳ بعدی ، تصاویر رنگی از فرایند های عملکردی در درون بدن انسان است. PET مخفف positron emission tomography .  به معنی توموگرافی انتشار پوزیترون است.
◄ادامه مطلب...


یک متخصص آسیب‌های دهان، فک و صورت بیان کرد: روزه‌داران می‌توانند با شست‌و‌شوی دهان بعد از وعده افطار و سحر از بوی بد دهان در طی روزه‌داری خودداری کنند.
◄ادامه مطلب...


شروع فصل گرما مانند دیگر فصل‌های سال زمینه ابتلا به برخی بیماری‌ها را فراهم می‌کند؛ بیماری‌هایی که گاه چنان ساده‌اند و درمان‌شان به قدری راحت است که بیمار با یک نسخه بهبود می‌یابد و گاهی هم چنان موذی و خطرناک، که جان انسان را به بازی می‌گیرد.
◄ادامه مطلب...


از وقتی گوشی به دست شده، او را نه‌تنها نمی‌بینیم بلکه صدایش را هم نمی‌شنویم، همیشه در گوشه‌ای از اتاق نشسته و با دوستان مجازی اش مشغول بازی و گفت‌وگوست، اگر چه از عاقبت این کار بسیار هراس دارم، اما چه کنیم که دوره زمانه عوض شده و ما نمی‌توانیم بچه‌ها را مجبور کنیم مثل ما باشند و زندگی کنند. من پذیرفته ام تلفن همراه یار همیشگی بچه‌های امروز است، آنها نیازمند آنند و ما باید مطیع نیازشان باشیم.
◄ادامه مطلب...


بیماری های قلبی بزرگترین قاتل در سراسر جهان هستند.

◄ادامه مطلب...

1 2 3 4 5
آخرین اخبار