با این خوراکی‌ها از خستگی پاییزه نجات پیدا کنید

تاریخ انتشار : سه شنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ساعت ۱۱:۱۰
Share/Save/Bookmark
روزهای کوتاه، هوای ابری و ترافیک سنگین پاییزی، ممکن است شما را خسته و کم‌انرژی کنند.حالا که پاییز آمده، بیشتر از هر زمانی به غذاهای انرژی‌بخش نیاز دارید.
 

 شما با کمک موادغذایی سالمی که در آشپزخانه دارید، می‌توانید غذاهای انرژی‌بخش را آماده کنید.

شربت آبلیمو
لیموی تازه، یک انرژی‌زای سالم و کم‌کالری است. اگر آب‌ لیمو را با تکه‌های نعناعِ تازه در لیوان بریزید و میل کنید، بدنتان به کم‌آبی دچار نمی‌شود، دیرتر خسته می‌شوید و انرژی موردنیاز سلول‌های بدنتان بدون خوردن چربی و شیرینی اضافه، تامین می‌شود. البته این شربت را به‌جای شکر، با عسل طبیعی، شیرین کنید تا شما را چاق نکرده و قند خون‌تان را ناگهان بالا نبرد.

سالاد میوه
میوه‌های تازه، به‌ویژه میوه‌های بنفش و قرمزی که سرشار از آنتی‌اکسیدان هستند، به بدن شما انرژی داده و سیستم ایمنی بدن‌تان را هم تقویت می‌کنند. اگر این میوه‌ها را به شکل سالاد در کنار هم مصرف کنید یا اینکه در مخلوط‌کن ریخته و با کمک‌شان اسموتی بسازید، چند قدم به کاهش خستگی و کرختی پاییزه نزدیک‌تر می‌شوید.

آجیل
انواع آجیل احساس گرسنگی و ضعف را از شما می‌گیرند. چربی طبیعی موجود در آجیل‌ها همراه با فیبر و پروتئین‌شان به افزایش انرژی شما کمک می‌کند. اگر در میانه روز ناگهان احساس ضعف و خستگی می‌کنید، همیشه در جیب‌تان آجیل داشته باشید.

شکلات تلخ
شکلات‌های کاکائویی، یکی از بهترین خوراکی‌های خستگی‌درکن هستند. البته اگر از میان آن‌ها، شکلات‌های تلخ را انتخاب کنید، نه‌تنها خسته نمی‌شوید، بلکه به‌خاطر قند موجود در شکلات، چاق هم نشده و دندان‌هایتان را هم از دست نمی‌دهید. این شکلات‌ها سرشار از آنتی‌اکسیدان هستند و به افزایش انرژی و بهبود خلق‌وخو کمک می‌کنند.

نان تست سبوس‌دار
برای اینکه بدنتان روز‌به‌روز ضعیف‌تر نشود و ناگهان از انرژی خالی نشوید، به مصرف غلات کامل نیاز دارید. شما با خوردن نان‌های سبوس‌دار به افت ناگهانی قندخون دچار نمی‌شوید. در حالی که مصرف نان‌هایی که با آرد تصفیه‌شده و بدون غلات آماده می‌شوند، شما را به نوسان آزاردهنده قندخون دچار می‌کند.

اسفناج
انگار ملوان زبل راست می‌گفته و واقعا اسفناج انرژی‌بخش است. این گیاه سرشار از آهن است و به افزایش گلبول‌های قرمز خون و کاهش خستگی و ضعف کمک می‌کند.

کد مطلب: 97
 
 
پربیننده ترین ها