مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی:

امام راحل معتقد بودند که بانوان باید در رتبه عالی قرار بگیرند

تاریخ انتشار : يكشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ - ساعت ۲۱:۳۱
Share/Save/Bookmark
مدیرکل امور بانوان و خانواده استاندای آذربایجان شرقی با بیان این‌که امام راحل در خصوص زن و اهمیت بانوان و جامعه دارای دیدگاه جامعی بودند که بر اساس جهان بینی مکتوب اسلامی بود، گفت: ایشان جزو معدود افرادی بودند که به جهان بینی کاملا دست یافته و معتقد بودند که کلیه بانوان باید در رتبه عالی قرار بگیرند.
 

عصر بانوان:

رقیه صادق زاده روز پنجشنبه ۱۳ خردادماه، در هشتمین نشست تخصصی ویژه بانوان با عنوان "اندیشه آفتاب" با محوریت تبیین اندیشه‌های امام خمینی (ره) و تاکید بر نقش زن و خانواده، با تسلیت سی و دومین سالگرد ارتحال امام راحل و گرامیداشت یادوخاطره پنجاه و هشتمین سالگرد شهدای قیام ۲۵ خردادماه، گفت: روز چهاردهم خردادماه، مظهر دلبستگی ملت ایران به امام بزرگوار است.

وی با اشاره به ویزگی‌های امام خمینی (ره)، افزود: اندیشه‌ها و باورهای امام راحل در مورد زن و خانواده، باعث شده بود تا ویژگی‌هایی چون قاطعیت شجاعت و استقامت در ایشان پدیدار شود.

وی ادامه داد: باور به خدا، باور به مردم و باور به خود، سه باوری بود که در وجود و تصمیمات امام راحل وجود داشت و در تمامی حرکت‌های جنبش مانند و مخلصانه ایشان به معنای واقعی تاثیر گذاشته بود.

صادق زاده با بیان این‌که مسئله ۱۵ خرداد و شهدای قیام ۱۵ خردادماه، یک مقطعی مهمی از تاریخ است، گفت: اندیشه‌های امام خمینی (ره)، راه‌های تفکر اصیل اسلامی است و مسیر فرهنگ مداری، اتحاد مسلمانان و احیای هویت ایرانی اسلامی نیز برگرفته از مفاهیم و اندیشه‌های امام راحل است.

وی افزود: از دیدگاه امام (ره)، خانواده اولین و مهمترین جایگاه تربیتی بشر و محل بروز و ظهور عواطف انسانی و رکن عمده جامعه است.

وی با اشاره به انتخابات پیش رو، گفت: امیدواریم با عمل به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حضور پرشکوه جامعه و بانوان و آقایان در انتخابات، یک بار دیگر اعتماد خود را به نظام و پیروی از ولایت فقیه نشان دهیم.

کد مطلب: 951
 
 
پربیننده ترین ها