آیا دنیا زندگی بدون کرونا را مجدد از سر خواهد گرفت!

تاریخ انتشار : يكشنبه ۰۷ دي ۱۳۹۹ - ساعت ۲۱:۲۹
Share/Save/Bookmark
 

عصر بانوان:

"بزرگترین ابزار بشر برای زنده ماندن هوش نیست ، بلکه انعطاف پذیری و قدرت تغییر میباشد"
خرسندیم که توفیق داشتیم در راستای تغییرات کنونی جهان که دنیای انسانها را دستخوش تکاپو و  آگاهی و واکاوی  وصلح و اندیشیدن... کرده است با جناب پروفسور عمرائی پرزیدنت و رئیس آکادمی ان ال پی و کوچینگ  آلمان بنیانگزار و رییس هیئت مدیره انجمن ان ال پی و کوچینگ ایران و از اساتید برجسته این علم  به گفتگوی کوتاهی بنشینیم در ابتدا این فرصت را مغتنم میشماریم تا با علم ان ال پی بیشتر آشنا شویم.

تغییر یعنی موفقیت
ان ال پی میگوید: انسان های موفق انسان هایی هستند که بتوانند  تغییر را بپذیرند شرایط را بپذیرند، سازگار و انعطاف پذیر باشند تا خودشان را با شرایط جدید تغییر دهند و به ارامش برسند.
تغییرهمانطور که گفتم ابتدا با آگاهی صورت می گیرد و یکی از راههای آگاهی اثر گذار و کاربردی در زندگی و سلامت جسم و روان،  باید تاکید کنم دراین مسیر ؛ ضرورت شناخت ودرک بیداری ذهنمان با "تکنیک های بسیار زیاد ان ال پی" هست  که
 هم ما را نسبت به بیماریها قدرتمند خواهد کرد وهم میتوانیم پیشگیری کنیم و از همه مهمتر این آگاهی مارا به مرتبه ای از معنویت می‌رساند که جسم وروح ما کمتر تحت تاثیر ویروس ها و مسائل محیطی قرار گیرد .
چون سلولهای وجود ادمی از انرژی هست ، بنابراین وقتی ما بخش معنویات وجودمان را در زندگی قوی‌تر و شکر گزار باشیم، با تکنیکهای ارزشمند ان ال پی تغییرات بسیار زیادی در ذهن و جسم وروح ما ایجاد خواهد شد که می‌توانیم با آنها تغییرات مثبت واثرگذاری را شاهد باشیم و به آرامش برسیم .
هرچقدر انسان آرامش بیشتر و استرس کمتری داشته باشد، ایمنی بدن بالاتر رفته و مقاومت بیشتری در مقابله با ویروسها خواهد داشت .

رئیس آکادمی ان ال پی و کوچینگ  آلمان به این سوال که آیا دنیا زندگی بدون کرونا را مجدد از سر خواهد گرفت اینطور پاسخ می دهد:بعید میدانم، با توجه به اینکه ویروسها از بین نمیروند بلکه جهش پیدا میکنند، احتمالا ما در آینده با کرونا زندگی خواهیم کرد.اگر مقاومت کنیم، خوب مقاومت مشکلی را حل نمی کند وزندگی تلاش برای قانون بقاست.
اگر ما در مقابل هر چیزی بایستیم از پا در می آییم،لازمه رضایتمندی و بهبود کیفیت زندگی با این شرایط اینست که ما تغیر کنیم و این شرایط را بپذیریم و هم زمان توانایی‌های خودمان را ارتقا ببخشیم ،تا با افزایش آگاهی و انعطاف پذیری ضمن مقابله با این بیماری بتوانیم با توانمندی ودانش مهارتهای خودآگاهی به زیستن آگاهانه ،خلاق و سازگار با حیات ادامه دهیم...
بخشی از درمان حاصل تلاش پزشکان و جامعه علمی دنیا است برای بهبودی وتهیه واکسنهای کرونا تاجسم و جان انسانها را در مقابل این ویروس مقاومت بخشند، اما مسئله حائز اهمیت  به نظر من اینست که انسانها خودشان را در مقابل این ویروس قوی نمایند.
که راه دیگر نجات انسانها در گام اول پیشگیری است و کم هزینه تر خواهد بود. اینکه درجهت ارتقا دانش واگاهی نسبت به این ویروس گام برداریم  
 و بعد ذهنمان را قوی کنیم تا مثبت فکر کنیم. زیرا ثابت شده به لحاظ علمی ؛اگر ذهن خودمان را قویتر نماییم نسبت به یک بیماری یا موضوعی دیگر ؛ "از انجا که ذهن ما مستقیم جسم ما را کنترل کرده و عملکردهای جسم ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد" ؛ ۵۰ الی ۶۰ درصد درمان بیماری ها توسط ذهن صورت میگیرد و ما با قدرت افکار مثبت ، باور و ارتقا توانمندی‌های خود، قطعا از خودمان محافظت خواهیم کرد در مقابل این بیماری و یا هر بیماری دیگر.

با خانه نشینی و عقب نشینی مشکل انسانها حل نخواهد شد
مشکلی که امروز در کل جهان با آن  روبه رو هستیم تایم مشخص برای پایان ندارد  و با ان زندگی باید کرد.
 راهکار" ان ال پی" اینست که باید ذهن را درگیر راه حل کنیم ونه دغدغه مندی نسبت به مسئله. ‌
"ان ال پی به ما آموزش می دهد که ذهنت رو درگیر راهکار کن "
 ان ال پی در ایران و بعضی از کشورهای دیگر خوب شناخته شده نیست، تلاش من و شاگردانم که مدرسین پرورش یافته این علم هستند، برآن است تا قدرت ان ال پی را در پیشگیری و درمان و راهکار ارائه شده نشر دهیم‌.
ان ال پی این قدرت را دارد تا با تکنیکهای ارزشمند وساده روی ذهن افراد برنامه ریزی مجدد برای جایگزینی افکار مثبت،باور های مثبت جهت اعتماد بنفس ،عزت نفس و خودباوری داشته باشد تادر مقابله با ویروس کرونا با آرامش، ایمنی بدن خود را بالاتر ببرند
و قوی تر ، پرامید و با نشاط زندگی کنند.

 چالشها وفرصتهای کرونا چه بود ؟
 من کرونا را واقعاً به عنوان یک تهدید تلقی نکردم
شاید روزهای اول بخاطر ناشناخته بودنش کمی استرس ایجاد شد ، اما بعد به عنوان یک فرصت دیدم که بتوانم با خودشناسی روی ذهنم ومعنویتم بیشتر کار کنم وبا آگاهی بیشتر وانعطاف پذیری بالاتر خود را با شرایط موجود سازگار کنم و از آن بهره ببرم‌. بنابراین باید بگم این فرصت، شانس بسیار خوبی بود برای ارتقاء شخصی و شغلی .
"از فرصت ها وچالش های کرونا فرصت خودشناسی و قوی کردن درون است و اینکه از آگاهی به هستی برسیم."
 آموزشها ، تکنیکها و مهارتهای ان ال پی هم فرصتی ارزشمندنددر این مسیر بیکران برای صلح درون و رضایتمندی و زندگی سلامت و نیز صلح با جهان هستی...برای پذیرش آگاهی تغییر و رشد ...

آیا ان ال پی را میتوان سفری از چرا ها به چگونه زیستن دانست؟ و این سفر آگاهانه چه نقشه راه و اندیشه ای ،جهت زیست بهتر برای انسانها وجود خواهد داشت؟
 مسئله مهم جامعه امروز که میتونه کلید حل تمام مشکلات ،بیماری‌ها ،مسایل اقتصادی سیاسی و فرهنگی باشه بحث  تفکرات سیستمی است. الزامیست همه ما به این آگاهی برسیم که همه آنچه را که در کائنات وهستی وجود دارد از همه موجودات ،گیاهان در روی زمین و نیز سیارات منظومه شمسی و و هر انچه حتی ناشناخته هستند ،همه اینها یک سیستم هستندکه باید در یک راستا با هم همکاری کنند. اگر انسانها تفکر سیستمی را درک کنند و باورداشته باشند که من تنها نیستم ،من متعلق به جهان هستی هستم ،خداوند در کنارم هست، انسانها در کنارم هستند و من جزئی از کل هستم و انرژی های مثبت در کنار من هستند و بدانند درکنارهم با همفکری  وبرای هم زندگی میکنند و برهم اثرگزارند ؛
خواهند توانست خوشبختی و ارامش ورضایت و سلامتی یکدیگر را در یک سیستم یکپارچه تضمین کنند
و  این می تواند ما را از این چالش بزرگ برهاند.
باید به مردم آموزش داد چون اکثر مردم نمیدانند که خودشان سیستم هستند نمی‌دانند که خانواده یک سیستم ، شهر ،کشور ، زمین یک سیستم و کل جهان ،کائنات یک سیستم و اینها همه به هم ربط دارند. برای همین هم هست
ان ال پی میگوید: خوشبختی من درگرو خوشبختی دیگران هست چون همه به هم وصلیم و  انرژی های مثبت من نشر میابد  وانرژیهای منفی هم همینطور ‌
.بنابراین وقتی که انرژی مثبت به جهان هستی نشر بدهیم به خودمان بازخواهد گشت و انرژی های منفی نیز به خود انسان برمیگردد.
چون همه چیز در این جهان هستی یک سیستم است و باید این تکنیکها به صورت علمی و عملی آموزش داده شود تا مردم نسبت به آن آگاه شوند.

آسیبهای روانی ناشی از کرونا و بهبود شرایط را چطور میبینید ؟
 آسیب‌های ناشی از کرونا در کودکان با توجه به اینکه  درک درستی از این بیماری ندارند طبیعتا ترس ایجاد می کند، والدین و جامعه  وظیفه دارند با آموزش تکنیکها استرس و اضطراب را کنترل و درمان کنند و هم در جهت اموزش گام بردارند .
مشکلات شغلی وبحرانهای ناشی از آن، خانواده را دچار استرس و ناامیدی کرده که موجب اسیبهای روانی، تنش ، خشم و بحران های خانوادگی که نتیجه ان، ایجاد بیماری های روحی و روانی، افسردگی اضطراب و بی‌خوابی ،برخورد وجدایی ...‌ به شکل فراگیر در جوامع شده.
و ان ال پی انگیزه توان و قدرت و دانش تغییر برای بهبود زندگی فردی خانوادگی شغلی را در بحرانها به انسانها میآموزد...


در حالی که دنیا ناگزیر به تغییر سیاستها و اندیشه ورزی متناسب با تغییرات زیستی جهان هست؛ ان ال پی چه پیامی برای حکمرانی در شرایط کرونا دارد؟
 ما هیچ راهی نداریم جز پذیرش و تغییر.
 تنها راه همه ماو اساتید و نخبگان و سیاستگزاران این است که شرایط را بپذیرند و در جهت آگاهی خود و مردم و همسو شدن با کشورها و جهان در جهت بهبود شرایط گام بردارند و با هم فکری و ایجاد هارمونی وتبدیل شدن به یک سیستم همدل درجهت دانش افزایی و توان افزایی برای بهبود کیفیت زندگی انسانها،با هم همراه شوند ..
 این تفکر سیستمی قطعاً انقلاب عظیمی در مسیر سلامت جسم و روان و منافع ملت ها و دولت ها‌ ایجاد خواهد کرد.


معجزه ان ال پی در شرایطی که جهان درگیر کرونا هست ؟
خود ذهن انسان از معجزه خلقت خداوند و طبیعت هست
اگر قدرت ذهن را باور کنیم و بدانیم چه اندازه توانمند و قدرتمند هستیم ،با  برنامه ریزی مجدد ذهنمان با تکنیکهای ان ال پی و در راستای ارزشها و تفکرات مثبت زندگی را زیست خواهیم کرد؛"واین معجزه ای بزرگ برای ما خواهد بود "
  در این راستا تکنیکهای عملی و راهبردی بسیار زیادی وجود دارد  که به انسانها کمک میکند تا جسم و روان خود را مقابل بیماری و اسیبها مقاوم کنند
از دستاوردهای ان ال پی و کوچینگ اینست که انسان‌ها پزشک درون خود را فعال نمایند، ضمن اینکه می‌توانند به دیگران هم کمک کنند واین  معجزه علم ان ال پی هست.
تلاش کنیم کارکرد و عملکرد ذهن خود را بهتر بشناسیم و دیگر اینکه از تکنیکها و متد های ان ال پی  استفاده میکنیم برای درمان ،ارتقا شخصی، خانواده و موفقیتهای شغلی وهم اثرگذاری مثبت روی بخش‌های مختلف زندگی،که از چند بخش تشکیل شده ؛
مهمترین بخش معنویات وجود ماست که قوی خواهد شد، هویت انسانها که آموزش های ان ال پی روی هویت انسان‌ها اثرگذار هست
بعد تعلقات ، ارزشها و باورها هستند،آنها را شناسایی ،اولویت‌بندی و قوی می کنیم . بعد مهارت ها هستند با بالا بردن توانایی ها و مهارت ها می‌توانیم بسیاری از مسائل را حل کنیم
و رفتارمان را در جهت مثبت تغییر دهیم و با تغییر رفتار میتوانیم تاثیر به سزایی درمحیطی که زندگی میکنیم داشته باشیم  .
بنابراین اثر ارزشمندی بربخش های مهم زندگی انسان خواهد گذاشت .
 باورم بر این بوده که اگر یک انسان  تکنیک‌های ان ال پی را یاد بگیرد و زندگی کند، زندگی فردی خانوادگی و شغلی او با تغییرات مثبت زیادی  درجهت رشد و موفقیت و هدفمندی و سلامت جسم و روان ، همراه خواهد بود.

 با توجه به اینکه سالهای متمادی  اساتید و مدرسین این علم  را در کشورهای مختلف با آموزشهای ان ال پی  پرورش داده اید؛ مسئولیت بهره مندی از سرمایه اجتماعی و اثرگذاری مدرسان ان ال پی در این شرایط  بفرمائید؟
اگر که مطالعه وتحقیق کنید میبینید که اکثر انسان های موفق دنیا با تکنیک های ان ال پی  آشنایی دارند واز آن بهره میبرند
امیدوارم دولت ، آموزش وپرورش، آموزش عالی و سازمانهای ذیصلاح از کمک و همراهی
مدرسینی  که در این عرصه تلاش می کنند و رشد و پرورش یافته اند کمک بگیرند تا در سطح جامعه بتوانند به صورت رسمی کار کنند و به مردم  آموزش دهند تا خیلی از مشکلات، آسیبها، بزهکاریها برطرف شود..

و کلام پایانی ؛
آگاهی پذیرش و تغییر در جهت رضایتمندی وصلح درون، انسانها را پزشک درون خود خواهد کرد و  آرامش و امید و سلامتی  جسم و روان ارمغان این آگاهی خواهد بود ..
بیرون ز تو نیست آنچه در عالم هست
از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی...

 

کد مطلب: 935
 
 
پربیننده ترین ها