مدیرکل بهزیستی لرستان:

اعتیاد زنان در حال افزایش است

تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ساعت ۱۷:۱۷
Share/Save/Bookmark
مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: سن اعتیاد پایین آمده و اعتیاد در حال افزایش است.
 

عصر بانوان:

دکتر کرم یاری امروز در اولین جلسه کمیته فرهنگی و پیشگیری اعتیاد که در بهزیستی استان برگزار شد، اظهار کرد: همیشه پیشگیری مقدم بر درمان بوده چرا که هزینه‌های آن کمتر است.

وی با بیان اینکه اگر با تمهیداتی که انجام شده از تولد فرزند معلول در خانواده جلوگیری شود هزینه آن خیلی کمتر از این است که متولد شود، ادامه داد: با اقدامات پزشکی در رفع معلولیت‌ها برآییم که حتی ممکن است درمان جوابگو نباشد و به معضلی برای جامعه تبدیل شود.

یاری با اشاره به اینکه اطرافیان ما با معضل اعتیاد دست به گریبان هستند، افزود: چنانچه می‌توانستیم پیشگیری کنیم این افراد در جامعه موثر بودند و درآمدزایی کرده و برای خانواده مولد بودند اما متاسفانه به علل متعددی به اعتیاد مبتلا شده است.

مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: کشور معبر خیلی از نقل و انتقالات مواد مخدر بوده و این وظیفه ما را برای پیشگیری سنگین‌تر می‌کند.

وی با بیان اینکه کمتر از ۱۰ دقیقه فرد می‌تواند به مواد مخدر دسترسی پیدا کند، اضافه کرد: آگاهی بخشی و خطرات این معضل را به خانواده‌ها و کودکان گوشزد کنیم.

او عنوان کرد: آموزش و پرورش در آگاهی بخشی دانش‌آموزان و افزایش قدرت نه گفتن نقش کلیدی دارد. وقتی کسی معتاد می‌شود مردنش خیلی بهتر از زنده ماندنش است.

مدیرکل بهزیستی لرستان اظهار کرد: اهمیت پیشگیری و جلوگیری از ابتلا به این معضل اجتماعی به گونه‌ای است که باید تلاش وتمهیدات جدی تری بکار گیریم.

وی با بیان اینکه اعتیاد بطور سرسام آوری در حال  رشد است، یادآور شد: متاسفانه سن اعتیاد پایین آمده و نوع اعتیاد از مردان به سمت زنان در حال افزایش است.

کد مطلب: 854
 
 
پربیننده ترین ها