طلایی‌ترین کلید برای داشتن عمرطولانی

تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ساعت ۱۷:۰۴
Share/Save/Bookmark
طی یک مطالعه که بر اساس مشاهدات انجام شده است، دانشمندان دریافتند که زنان و مردانی که در روز قدم‌های بیشتری راه می‌روند از این کار سود زیادی می‌برند.
 

عصر بانوان:

به همین خاطر، بهتر است همه‌ی افراد راه رفتن روزانه‌ی خود را بالا ببرند؛ چون هر چه بیشتر راه بروید، سود بیشتری می‌برید.
 در این مطالعه‌ی جدید که در آن ۵۰۰۰ نفر مورد بررسی قرار گرفته‌اند، رابطه‌ی مستقیمی بین تعداد قدم‌های روزانه و خطر مرگ در اثر همه‌ی دلایل پیدا شده است. در بین افرادی که روزانه کمتر از ۴۰۰۰ قدم، یا همان حدوداً سه کیلومتر راه رفته‌اند، نرخ مرگ و میر ۷۶.۷ نفر در هر هزار نفر در هر سال بوده است. بین ۱،۷۲۷ نفری که روزانه بین ۴،۰۰۰ تا ۷،۹۹۹ قدم راه رفته‌اند، نرخ مرگ و میر تا ۲۱.۴ نفر در هر هزار نفر در سال کاهش پیدا کرده است. این شرایط برای گروه سوم از گروه دوم نیز بهتر بوده است.

در بین ۱،۵۳۹ نفری که بین ۸،۰۰۰ تا ۱۲،۰۰۰ قدم راه رفته‌اند، نرخ مرگ و میر فقط ۶.۹ نفر در هر هزار نفر و در هر سال است. نتایج این تحقیقات در مجله‌ی JAMA منتشر شده است. شرکت کنندگان این مطالعه، حداقل ۴۰ ساله بوده‌اند و میزان راه رفتن آن‌ها طی یک هفته رصد شده است. محققین داده‌های سلامتی این افراد را بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ جمع‌آوری کرده‌اند و سپس تا ۱۰ سال بعد نیز وضعیت مرگ و میر آن‌ها بررسی شده است. طی این ۱۰ سال، ۱،۱۶۵ نفر از شرکت کنندگان وفات یافته‌اند.

هر چند در این مطالعه بین تعداد قدم‌های روزانه و نرخ مرگ و میر ارتباط مستقیمی یافت شده است، ولی محققین نتوانسته‌اند بین سرعت راه رفتن و میزان مرگ و میر رابطه‌ای پیدا کنند.

کد مطلب: 850
 
 
پربیننده ترین ها