آشنایی با افکار جنسی زنان و مردان

تاریخ انتشار : جمعه ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ساعت ۲۱:۱۶
Share/Save/Bookmark
داشتن افکار جنسی لزوما به معنای میل جنسی و میل به وقوع آن‌ها نیست. افکار جنسی زن‌ها و مرد‌ها شبیه است گرچه زن‌ها بیشتر موقعیت‌های عاشقانه و مرد‌ها قسمت‌هایی از بدن زن‌ها را تصور می‌کنند.
 
عصر بانوان:
افکار جنسی چیست؟ چرا این فکر‌ها گاهی به سراغمان می‌آید؟ آیا تعداد دفعاتی که زنان و مردان به افکار جنسی فکر می‌کنند یکسان است؟ چگونه می‌توانید این فکر‌ها را از خود دور کنید؟ کافی است چند لحظه وقت خود را به ما بدهید تا جواب تمام این سوالات را از دید روانشناسی پیدا کنید.
نیمی از مرد‌ها و ۲۰ درصد خانم‌ها حداقل روزی یکبار به رابطه جنسی فکر می‌کنند.

پسر‌های دبیرستانی روزی هفت بار و دختر‌های دبیرستانی روزی چهار بار فکر‌های جنسی به سرشان می‌زند. نیمی از این افکار علتی خارجی دارند.

انواع افکار جنسی کدامند؟

۸۵ درصد پسر‌ها و ۷۰ درصد دختر‌ها هنگام خودارضایی خیالپردازی می‌کنند.

این خیالات اکثرا درباره یک دوست، آشنا و یا کسی است که تازه ملاقات شده یا در یک فیلم دیده شده هستند.

اما معمولا هیچکس حتی با نزدیک‌ترین دوستش در این باره حرفی نمی‌زند.

بعضی از این خیالات حتی برای خود فرد هم ناراحت کننده هستند. بعضی آدم‌ها حتی به خاطر این افکار احساس گناه می‌کنند.

برخی دیگر نیز اصلا چنین فکر‌هایی نمی‌کنند، چون فکر را با عمل برابر می‌دانند. البته به ندرت کسی این افکار را یک مشکل روانی تلقی می‌کند.

گاهی این افکار مفید واقع می‌شوند، چون اعتماد به نفس را افزایش و تنش‌ها را کاهش می‌دهند. اکثر صاحبنظران این افکار را ناهنجار تلقی نمی‌کنند.


داشتن افکار جنسی لزوما به معنای میل جنسی و میل به وقوع آن‌ها نیست. افکار جنسی زن‌ها و مرد‌ها شبیه است گرچه زن‌ها بیشتر موقعیت‌های عاشقانه و مرد‌ها قسمت‌هایی از بدن زن‌ها را تصور می‌کنند.

گاهی هم این تصورات کاملا غیرعادی هستند (مثل رابطه جنسی وسط زمین فوتبال!). همه دوست دارند خودشان را مطلوب و مقبول تصور کنند. همه دنبال چیز‌های نو هستند.

البته این افکار اغلب هیچ شباهتی به واقعیت ندارند. خانمی را می‌شناسم که در خیالش با یکی از هنرپیشه‌های معروف همبستر می‌شد.

یکی از افکار جنسی رایج، دیدن همبستر شدن با دیگران است. یک فکر عجیب هم که رایج است، تصور تجاوز است.

۱۰ درصد زن‌ها خیال جنسی مورد علاقه شان رابطه جنسی به زور است. البته یادتان باشد که خیال با آرزو برابر نیست.
 


اگر زنی در خیالش مورد تجاوز قرار گرفتن را تصور می‌کند به این معنا نیست که دوست دارد مورد آزار قرار بگیرد، می‌خواهد جذاب باشد، خودش پاپیش نگذارد و مسئول اتفاقی که می‌افتد نباشد.

بعضی‌ها بدون هیچ دلیل مشخصی، درد کشیدن را سکسی می‌دانند. در خیال و گاهی در واقعیت رابطه جنسی با قدرت، انکار مسئولیت و خشم همراه است.

اگر افکار ناراحت کننده جنسی به شکل وسواس فکری درآیند، خطرناک بوده و نیاز به درمان دارند درغیر این صورت، مشکلی ایجاد نمی‌کنند.
کد مطلب: 845
 
 
پربیننده ترین ها