با این روش خوراکی خطر زایمان زودرس کاهش پیدا می‌کند

تاریخ انتشار : جمعه ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ساعت ۲۰:۵۳
Share/Save/Bookmark
محققان دریافتند، در زنانی که قبل از بارداری رژیم غذایی سرشار از سبزیجات دارند، خطر ابتلا به زایمان زودرس کاهش می‌یابد. به گزارش کارشناسان تغذیه مصرف زیاد هویج، گل کلم، کلم بروکلی، کدو تنبل، کلم، لوبیا سبز و سیب زمینی قبل از شروع بارداری به زنان کمک می‌کند تا بارداری خود را در صحت و سلامت کامل طی کنند.
 

عصر بانوان:

زایمان زودرس قبل از ۳۷ هفته حاملگی اتفاق می‌افتد و علت اصلی مرگ و میر در کودکان استرالیا است و هر ساله بیش از هشت درصد زایمان‌ها در این کشور را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

نوزادان متولد شده قبل از ۳۷ هفته ممکن است دچار مشکلات بینایی و شنوایی، همراه با مشکلات بهداشتی و رشد ضعیف شوند.

رژیم‌های غذایی نزدیک به ۳۵۰۰ زن در استرالیا مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند، و رهبرمطالعه نتیجه گرفت که مصرف سبزیجات نقش مهمی در کمک به کاهش خطر زایمان زودرس دارد.

سبزیجات سرشار از آنتی اکسیدان‌ها یا مواد مغذی ضد التهابی هستند که نقش مهمی در کاهش خطر عواقب نامطلوب هنگام تولد نوزاد دارند. زنان قبل از بارداری به برخی مواد مغذی ذخیره شده مانند کلسیم و آهن احتیاج دارند که برای جفت و رشد بافت جنین بسیار مهم هستند.

معمولا به زنان توصیه می‌شود تا قبل از اینکه باردار شوند، به داشتن یک رژیم غذایی سالم‌تر فکر کنند، زیرا نوزادان تا پایان سه ماهه اول بارداری کاملاً شکل می‌گیرند.

مداخله و راهکار‌های رژیم غذایی برای تغییر رفتار ممکن است برای خانم‌ها مفید باشد چرا که در صورت نارس به دنیا آمدن کودکان ممکن است خطر ابتلا خود کودک را به انواع بیماری‌ها در مراحل بعدی زندگی افزایش دهد.

پزشکان معتقدند افرادی که در زایمان‌های زودرس متولد شده اند با خطر بیشتری از بیماری‌های متابولیک و مزمن در بزرگسالی و همچنین رشد شناختی ضعیف و عملکرد تحصیلی روبرو هستند.

کد مطلب: 840
 
 
پربیننده ترین ها