اینستاگرام بانوان بدنساز توسط پلیس امنیت مسدود شد

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ساعت ۰۱:۱۷
Share/Save/Bookmark
اواخر اسفند و اوایل فروردین صفحه اینستاگرام عده‌ای از مربیان و ورزشکاران خانم پرورش اندام از دسترس خارج و مسدود شد.
 

عصر بانوان:

بدنسازی و پرورش اندام امروزه حسابی بین دختران و پسران جوان طرفدار پیدا کرده است. ورزشی که افراد برای رسیدن به اندامی متناسب و سالم به آن روی خوش نشان داده‌اند. این ورزش، اما در یک ماه گذشته دچار چالشی غیر منتظره شده است. چالشی که شب عید به دلیل تعطیلی رسانه‌ها سربسته ماند، اما اکنون جزئیات جدیدی از آن منتشر شده است.

مسدود شدن اینستاگرام مربیان خانم
اواخر اسفند و اوایل فروردین بود که صفحه اینستاگرام عده‌ای از مربیان و ورزشکاران خانم پرورش اندام از دسترس خارج و مسدود شد. اتفاقی که در نوع خود غیر منتظره و عجیب بود. صفحاتی که کاملاً توسط مربیان خانم فعال بود به کل پاک شده بود و فقط یک پست با لوگوی قوه قضاییه و مضمون «دادسرای جرائم امنیت اخلاقی حامی خانواده» در آن به روز‌رسانی شده بود. اتفاقی که دیگر مربیان و ورزشکاران خانم را نیز با شوک مواجه کرد.

عکس‌ها و محتوای نامناسب عامل مسدودی
اما دلیل مسدود شدن این صفحات چه بود؟ پلیس امنیت اخلاقی این صفحات را به دلیل انتشار عکس‌ها و محتوای نامناسب به صورت حضوری و سایبری مسدود کرده بود. ظاهراً عده‌ای از این ورزشکاران و مربیان عکس‌هایی با پوشش‌های نامتعارف در صفحه اینستاگرام خود داشتند که با اقدام قانونی پلیس امنیت اخلاقی مواجه شدند.

برخورد با بیش از ۱۰۰ صفحه اینستاگرامی
آن‌طور که پیداست ظاهراً پلیس امنیت اخلاقی این طرح را در سه استان به اجرا درآورده است. طبق آخرین اطلاعات بیش از یکصد صفحه اینستاگرامی مسدود شده که بیشترین آن در استان تهران و سپس مازندران و فارس بوده است. استان تهران با ۷۰، مازندران با ۲۰ و فارس با ۱۰ مورد مسدودی شامل این طرح شدند. حتی شنیده شده بود که یکی، دو ورزشکار به خاطر اینکه گوشی خود را تحویل مقامات قضایی ندهند چند روزی را متواری بودند که در نهایت خودشان را معرفی کردند. ناگفته نماند بعضی مربیان هم مقامات قضایی را قانع کردند که در چارچوب قانون فعالیت می‌کردند.

فعالیت در راستای قانون
اجرای این طرح موجی از نگرانی اعضای خانواده بدنسازی و پرورش اندام را به همراه داشت. ورزشکاران خانمی که تا پیش از این فعالیت گسترده‌ای در اینستاگرام داشتند به رغم اینکه شامل این طرح نشدند، اما فعالیت‌های‌شان را کاهش دادند. آن‌طور که مشخص است فعالیت مربیان و ورزشکاران خانم اگر در چارچوب قانون باشد شامل برخورد قضایی نخواهد شد. قرار است ورزشکارانی هم که صفحات‌شان مسدود شده با راه‌اندازی اینستاگرام جدید در راستای قانون به فعالیت‌های ورزشی و آموزشی خود بپردازند. بدون تردید بدنسازی و پرورش اندام امروزه یکی از پرطرفدارترین ورزش‌ها در کشور به حساب می‌آید و به طور حتم نظارت دقیق‌تر روی آن باعث می‌شود محیط سالم‌تری برای علاقه‌مندان به این رشته ایجاد شود.

کد مطلب: 832
 
 
پربیننده ترین ها