رقابت برندگان بوکر با هم

فینالیست‌های جایزه ادبیات داستانی زنان ۲۰۲۰ معرفی شدند

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ساعت ۰۱:۱۲
Share/Save/Bookmark
۶ نویسنده برتر که به فهرست نهایی جایزه ادبیات داستانی زنان ۲۰۲۰ راه یافتند، شناخته شدند.
 

عصر بانوان:

به نقل از سایت جایزه، در بیست و پنجمین سال برگزاری جایزه ادبیات داستانی زنان، اسامی ۶ نویسنده برتر که به عنوان فینالیست وارد دور نهایی این رقابت شدند اعلام شد.

اسامی این نویسندگان توسط رییس هیات داوران مارتا لین فاکس در کانال اجتماعی این جایزه اعلام شد.

وی ضمن اعلام ناراحتی از شرایط پیچیده فعلی جهان گفت این کتاب‌ها تولید کننده امید هستند و افزود: انتخاب فینالیست ها دشوار بود و این کار با دقت انجام شد و ما به نتیجه آن افتخار می‌کنیم.

کتاب‌هایی که به دور نهایی راه‌یافته‌اند عبارتند از:

«دومینیکنی» نوشته انجی کروز

«دختر، زن، دیگر» نوشته برناردین اواریستو

«هزار کشتی» نوشته ناتالی هینِس

«‌آیینه و نور» نوشته هیلاری مانتل

«همنت» نوشته مکی اوفارل

«آب و هوا» نوشته جنی اوفیل

این آثار برای جایزه ۳۰ هزار پوندی رقابت می‌کنند.

اسکارلت کرتیس نویسنده و فعال، ملانی یوسبه نویسنده و فعال، ویو گراسکوپ نویسنده و کمدین و پائولا هاوکینز نویسنده پرفروش بین‌المللی گروه داوران این دوره را تشکیل داده‌اند.

این گروه ۶ فینالیست را از میان فهرست اولیه شامل ۱۶ عنوان انتخاب کردند.

نکته حایز اهمیت اینکه مانتل پیش از این دو بار برنده جایزه بوکر شده و برناردین اواریستو برنده بوکر سال ۲۰۱۹ دیگر فینالیست امسال است.

در حالی که آن انرایت که جایزه بوکر را در کارنامه دارد با رمان «بازیگر» از فهرست اولیه به مرحله نهایی راه نیافت، مارگارت آتوود با رمان «وصیت‌ها» حتی به فهرست اولیه نیز راه نیافته بود.

جایزه ادبیات داستانی زنان پیش از این با عنوان جایزه «اورنج» و بعد با عنوان «بیلیز» اهدا می‌شد. این جایزه مهم‌ترین جایزه ادبی بریتانیا برای نویسندگان زن است و از سال ۱۹۹۶ اهدا می‌شود.

در حالی که پیشتر اعلام شده بود برنده بیست و پنجمین دوره جایزه داستانی زنان چهارشنبه سوم ژوئن معرفی می‌شود، در ماه فروردین اعلام شد نام برنده چهارشنبه ۹ سپتامبر (۱۹ شهریور) اعلام می‌شود.

کد مطلب: 831
 
 
پربیننده ترین ها