پایان کابوس زنان تنها در نازی‌آباد

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ساعت ۲۱:۱۷
Share/Save/Bookmark
دو زورگیر حرفه‌ای که تاکنون از دست‌کم ۴۰ زن تنها در خیابان‌های تهران زورگیری کرده بودند، دستگیر شدند.
 

عصر بانوان:

سرهنگ دوستعلی جلیلیان، سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری تهران بزرگ، به تشریح جزئیات این پرونده پرداخت و گفت: از مدت قبل تعدادی از شهروندان که اکثر آنها زنان جوان بودند با مراجعه به کلانتری یا تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ از دو زورگیر که با تهدید و ضرب و شتم اقدام به سرقت از آنان کرده بودند، شکایت داشتند که در همین راستا تیمی از ماموران برای رسیدگی به موضوع وارد عمل شدند.

وی با بیان اینکه عمده این سرقت‌ها در محدوده کلانتری نازی آباد رخ داده بود، گفت: تعدادی از شکات به کلانتری دعوت شده و اکثر آنان در اظهاراتی مشابه اعلام کردند که بین ساعات ۲۱ تا ۲۳ مورد زورگیری واقع شده و در حالی که مشغول صحبت با تلفن همراهشان بوده یا تلفن را در دست گرفته بودند، دو نفر سوار بر موتورسیکلت به آنان نزدیک شده و با تهدید و ضرب و شتم تلفن همراهشان را گرفته و متواری شده‌اند.

جلیلیان با بیان اینکه موتورسیکلت سارقان از نوع آپاچی بود، گفت: اما در تحقیقات و نیز بررسی اظهارات شکات مشخص شد که پلاک موتور سیکلت کاملا مخدوش است.  به همین دلیل ماموران با شیوه‌های دیگر به دنبال یافتن سارقان رفتند. تا اینکه حوالی ساعت ۱۵ دیروز ماموران گشت کلانتری در محدوده پارک بعثت با دو جوان که سوار بر یک دستگاه موتورسیکلت آپاچی بودند، برخورد کرده و مشاهده کردند که پلاک موتورسیکلت نیز مخدوش است و تمامی ظواهر نیز مطابق با موارد اعلام شده از سوی شکات است که در همین راستا برای دستگیری این افراد وارد عمل شده و پس از دقایقی تعقیب و گریز دو متهم را در خیابان دستواره دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.


سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری تهران بزرگ اضافه کرد:  متهمان در کلانتری تحت بازجویی قرار گرفتند، همچنین در بازرسی از آنان شش عدد سیم کارت، ۱۰ حافظه جانبی گوشی تلفن همراه، سه سوئیچ متعلق به موتورسیکلت‌های دیگر و مبلغ ۱۱ میلیون و ۵۰۰هزار تومان نیز کشف شد که تمام این موارد نشان دهنده ارتکاب سرقت‌ها از سوی همین افراد بود.


جلیلیان با بیان اینکه موتورسیکلت متعلق به دو متهم نیز سرقتی بود و از محدوده کلانتری نواب به سرقت رفته بود، گفت: دو متهم که چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشتند، در بازجویی‌های انجام شده به زورگیری از ۴۰ تن که اکثرا زنان تنها بودند، اعتراف کردند. همچنین اعلام کردند که موتور سیکلت را در اواخر اسفند ماه سرقت کرده و قصد داشتند تا پس از انجام چند زوگیری دیگر آن را در خیابان رها کرده و موتوری دیگر سرقت کنند.

به گفته وی، دو متهم پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

کد مطلب: 826
 
 
پربیننده ترین ها