واکنش ابتکار به نامه نیلوفر بیانی

قوه قضائیه شفاف‌سازی کند

تاریخ انتشار : سه شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ساعت ۱۱:۳۳
Share/Save/Bookmark
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه نامه نیلوفر بیانی از محکومان پرونده محیط‌زیستی‌ها را خوانده است گفت بسیار متاسف شده است.
 

 عصر بانوان:

معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در خصوص نامه نیلوفر بیانی از محکومان پرونده موسوم به محیط‌زیستی‌ها گفت: فردی که بازداشت می‌شود، در اختیار حاکمیت است و از همین رو سلامت و امنیت او نیز به عهده حاکمیت است.

وی افزود: از قوه قضائیه درخواست کردیم در رابطه با این موضوع شفاف‌سازی کند. در هر کدام از قسمت‌هایی که پلیس آگاهی، نیروهای انتظامی و دیگر مراجع قضایی و امنیتی با خانم‌ها مواجه است، حضور یک زن الزامی است. در نیروی انتظامی، آگاهی و سازمان زندان‌ها خانم‌ها حضور دارند، اما باید در موارد دیگر هم خانم‌ها حضور داشته باشند تا چنین مشکلاتی پیش نیاید. باید حقوق زن زندانی رعایت شود.

ابتکار اظهار کرد: از سیستم نظامی، امنیتی و قضایی توقع می‌رود که نسبت به موضوعات این‌چنینی حساسیت لازم را داشته باشند. رعایت حقوق و شأن زنان از خط قرمزهایی بوده که نظام نسبت به آن بسیار حساس است.

وی ادامه داد:  وقتی صحبت از حدود الهی می‌کنیم برای زنان زندانی فرق نمی‌کند و باید این حدود رعایت شود. به هیچ عنوان نباید در شرایط امنیتی و در زمان بازجویی حقوق و حرمت زنان زیر پا گذاشته شود.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: من نامه نیلوفر بیانی را خواندم و بسیار متاسف شدم.

کد مطلب: 801
 
 
پربیننده ترین ها