خطر ابتلا به کرونا برای زنان باردار بیشتر از دیگران است؟

تاریخ انتشار : سه شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ساعت ۱۱:۲۹
Share/Save/Bookmark
سیستم ایمنی بدن زنان باردار پایین‌تر از دیگران است به همین دلیل احتمال سرایت ویروس کرونا در زنان باردار بیشتر از زنان غیر باردار است. بنابراین زنان باردار باید توصیه‌های بهداشتی را درباره کرونا بیشتر رعایت کنند.
 

عصر بانوان:

فریبا الماسی فوق‌تخصص بیماری‌های زنان و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: با توجه به انتشار ویروس کرونا در کشور و از آنجا که مقاومت بدن زنان باردار از زنان غیرباردار و نیز مردان کمتر است، آنان باید نکات پیشگیرانه را بیشتر رعایت کنند؛ چراکه بارداری باعث کاهش سیستم ایمنی بدن می‌شود و زودتر دچار عفونت خواهند شد.

وی ادامه داد: شستن مکرر دست‌ها، پرهیز از روبوسی و دست دادن و خودداری از حضور در خارج از خانه و تماس‌های غیرضروری باید توسط زنان باردار مورد توجه بیشتری قرار گیرد؛ ضمن اینکه احتمال سرایت ویروس کرونا در زنان باردار در زمان حضور در جامعه و ارتباط با افراد دیگر بیشتر از زنان غیرباردار است.

این فوق تخصص زنان خاطرنشان کرد: دوره کمون این ویروس یعنی از زمانی که این ویروس وارد بدن می‌شود تا ظاهر شدن علائم آن ۱۴ روز است. علامت این ویروس نیز تا یک ماه وجود دارد و احتمال این‌که فرد مبتلا خوب شود ۸۰ درصد است، اما در زنان باردار با توجه به پایین بودن مقاومت بدنی امکان بهبودی آن‌ها کمتر از افراد عادی است.

الماسی افزود: زنان باردار هنگام تصویربرداری و سونوگرافی باید از ماسک استفاده کرده و پزشکان مربوط نیز برای انجام این آزمایش‌ها باید حتماً از ماسک استفاده کنند. همچنین زنان باردار نیز مانند افراد معمولی در چنین شرایطی باید از خوردن غذاهای فست‌فود و خارج از خانه خودداری کنند.

کد مطلب: 799
 
 
پربیننده ترین ها