مدیرکل کمیته امداد فارس اعلام کرد:

سهم 32 درصدی اشتغال بانوان از منابع کمیته امداد فارس

تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ساعت ۱۱:۳۴
Share/Save/Bookmark
مدیر کل کمیته امداد خمینی(ره) استان فارس گفت: سهم زنان تحت پوشش کمیته امداد از تسهیلات اشتغال این نهاد تاکنون 90 میلیارد تومان بوده است که به لحاظ ریالی 32 درصد از اعتبارات را شامل می‌شود.
 

عصر بانوان:

محمد بذرافشان در گفت و گو با ایسنا از افزایش سقف تسهیلات اشتغال در مقایسه با سال 97 خبر داد و گفت: امسال باتوجه به موافقت بانک مرکزی و مجلس شورای اسلامی سقف تسهیلات اشتغال از 20 میلیون به 50 میلیون تومان افزایش یافته است.

وی گفت: امسال بالغ بر 215 میلیارد تومان اعتبار از محل منابع قرض الحسنه بانکی بین بانک‌های عامل توزیع و بیشتر از 195 میلیارد آن به مددجویان پرداخت شده است.

مدیر کل کمیته امداد فارس پرداخت اعتبارات اشتغال به مددجویان را طبق بند «ب» تبصره 16 قانون بودجه کشور اعلام و خاطرنشان کرد: بازپرداخت تسهیلات 5 ساله و با کمترین کارمزد یعنی 4 درصد است.

بذرافشان با اشاره به اینکه سرپرست خانوار تحت پوشش برای دریافت تسهیلات بانکی اولویت دارد، گفت: 70 درصد از تسهیلات به سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد پرداخت می‌شود و مابقی به فرزندان مددجو یا افراد نیازمندی که در نوبت تحت پوشش قرار گرفتن هستند، تعلق خواهد گرفت.

وی به برخی مشکلات زنان سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد فارس برای تامین ضامن برای دریافت تسهیلات بانکی اشاره و خاطر نشان کرد: برای رفع این مشکل کمیته امداد از محل اعتبارات صندوق امداد ولایت، تسهیلات را پرداخت می‌کند.

بذرافشان در عین‌حال ادامه داد: از آنجا که سقف منابع این صندوق 30 میلیون تومان است در صورت نیاز مددجو به سرمایه بیشتر، اجبارا فرد به بانک عامل معرفی و از محل اعتبارات کمیته امداد به آنها تا سقف 80 میلیون تومان وام پرداخت می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد فارس گفت: از ابتدای امسال تاکنون تعداد 3111 فقره وام به مبلغ 90 میلیارد تومان به طرح‌های اشتغال زنان مددجو اختصاص یافته است که 21 درصد از کل تسهیلات کمیته امداد برای کل مددجویان و به لحاظ ریالی 32 درصد از منابع اشتغال استان برای ایجاد شغل را شامل می‌شود.

 برابر قانون، تسهیلات کمیته امداد به زنان مطلقه تحت پوشش، زنانی که سرپرست آنها فوت شده و دخترانی که امکان اجرای طرح اشتغال برای سرپرست آنها وجود نداشته است و خود مجری طرح بوده‌اند و اقدام به اخذ مجوزهای لازم کرده‌اند، تعلق می‌گیرد.

کد مطلب: 792
 
 
پربیننده ترین ها