نقش زنان در سیاست‌های کلان کشور

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ساعت ۱۱:۲۲
Share/Save/Bookmark
مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان با اشاره به نقش مهم زنان در سیاست‌های کلان کشور، گفت: یکی‌ از وظایف مهم زنان در جامعه اسلامی تحکیم بنیان خانواده و تربیت نسل است.
 

عصر بانوان:

ناهید پرویزپور امروز در همایش «نقش بانوان در انقلاب اسلامی» با گرامی‌داشت دهه‌ فجر، با اشاره به نام‌گذاری پنجمین روز از دهه فجر با نام «سبک زندگی ایرانی اسلامی، اعتلای منزلت زن و تحکیم بنیاد خانواده»، اظهار کرد:  در طول تاریخ انقلاب‌های متفاوتی به وقوع پیوسته است، اما بسیاری از آن‌ها در طول زمان دستخوش تغییراتی شدند، این در حالی بوده که رمز ماندگاری و پایداری انقلاب اسلامی در مردمی بودن آن است.

وی با اشاره به دستاوردها و برکات انقلاب اسلامی برای مردم و این‌که زنان سهم بیشتر و مهم‌تری از وقوع انقلاب دارند، چراکه انقلاب اسلامی جایگاه و منزلت اصلی و از دست رفته زنان را بازگرداند، اضافه کرد: انقلاب اسلامی با کرامت‌بخشی به زن مسلمان ایرانی، زمینه‌ حضور و مشارکت‌های اجتماعی و سیاسی این قشر از جامعه را فراهم آورد.

پرویزپور با بیان این‌که در حال حاضر زنان نقش مهمی در سیاست‌های کلان کشور دارند، گفت: انقلاب اسلامی با اعتمادبخشی و ایجاد فرصت‌های برابر آموزشی و اجرای عدالت اجتماعی برای زنان موجب شد زنان حضور تأثیرگذاری در مناسبت‌ها و سیاست‌های کشور داشته باشند.

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان بیان کرد: یکی‌ از وظایف مهم زنان در جامعه اسلامی تحکیم بنیان خانواده و تربیت نسل است، از این‌رو امروز وظیفه ما زنان است که ضمن تقویت نسل، پایه‌های اعتقادی و تربیت نسل را بیش از پیش محکم کنیم.

کد مطلب: 699
 
 
پربیننده ترین ها