آمار مراجعه زنان خشونت‌دیده به خانه‌های امن

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ساعت ۱۲:۰۲
Share/Save/Bookmark
رئیس امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه طی ۶ ماه نخست امسال ۵۹۱ زن که مورد خشونت خانگی واقع شده بودند، در خانه‌های امن پذیرش شدند، از تلاش این سازمان برای حفظ جان آنها خبر داد.
 

عصر بانوان:

محمود علیگو رئیس امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت:‌ در ۶ ماه نخست امسال ۵۹۱ زن خشونت‌دیده از نوع خشونت خانگی در مراکز شبانه‌روزی موسوم به «خانه امن» سازمان بهزیستی پذیرش شده‌اند.

وی افزود:‌ خشونت خانگی علیه زنان بیشتر از نوع ضرب و شتم است و از سوی دیگر کودکی که شـاهد ضرب و شتم مادر خـود باشد، یک نوع جدی آزار روانی و از مصادیق کودک‌آزاری است.

وی بیان کرد: ۱۴۲۱ زن را در مراکز غیردولتی پذیرش کرده‌ایم و ۲۰ مرکز غیردولتی برای پذیرش زنان خشونت‌دیده فعالیت دارند که تلاش می‌کنیم تعداد آنها بیشتر شود اما پول نداریم.

رئیس امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: همچنین ۸ مرکز دولتی برای پذیرش زنان خشونت‌دیده فعالیت دارند که تلاش می‌کنیم غیردولتی شوند اما کسی نمی‌پذیرد.

علیگو یادآور شد: زنان خشونت‌دیده حداکثر ۶ ماه در خانه‌های امن زندگی می‌کنند که تلاش اول در خانه‌های امن، بازگشت زنان به کانون خانواده است اما گاهی جان مهم‌تر است

کد مطلب: 649
 
 
پربیننده ترین ها