تفکر سنتی در مازندران موجب حضور کمرنگ بانوان در امورات مختلف است

دکتر علی اصغر شفیعی خورشیدی، حقوقدان و استاد دانشگاه

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ساعت ۱۱:۱۷
Share/Save/Bookmark
براساس اعلام آمار 51یا 48درصد از جمعیت جامعه ما را بانوان تشکیل می دهند و این در حالیست که از بسیاری از حقوق اولیه و حداقل ها محرومند.
 

عصر بانوان :براساس اعلام آمار 51یا 48درصد از جمعیت جامعه ما را بانوان تشکیل می دهند و این در حالیست که از بسیاری از حقوق اولیه و حداقل ها محرومند.

تفکر سنتی در منطقه سبب شد تا بانوان در امور اجتماعی، سیاسی و اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی خیلی کمرنگ و در گاهی اوقات بی اثر ظاهر شوند.

نقش موثر زنان در انتخابات، چه به عنوان انتخاب‌کننده و چه در مقام انتخاب‌شونده، از جمله دستاوردهای پیروزی انقلاب اسلامی است که باید بیش از گذشته به این امر توجه و برنامه مدون برای این قشر از جامعه داشت.

با توجه به رشد روزافزون فرآیند اجتماعی شدن زنان در دوره پس از پیروزی انقلاب اسلامی و حضور بانوان در عرصه های سیاسی و مدیریتی، بانوان ایرانی همچنان برای رسیدن به نسبت قابل قبولی از آمار حضور در چرخه مدیریتی کشور فاصله زیادی دارند و این مهم نیازمند برنامه ریزی دقیق و تلاش برای استفاده از هر جمعی در این بخش است.

با توجه به بیانات رهبر کبیر انقلاب که فرمودند:" زنان می توانند در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی برابر مردان به خصوص در تصمیم گیری و تصمیم سازی های کشور حضور داشته باشند" شاهد تحولی مناسب بعد از انقلاب برای حضور بانوان در عرصه های مختلف دفاع مقدس، سازندگی، علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بودیم و این مهم در مازندران و در شرق این استان هم باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

در طول انقلاب، تلاش های فراوانی انجام شد تا از توان بانوان در امورات مختلف استفاده شود؛  اما موانع و راه سختی را پیش رو داریم و کار سختی پیش رو است و باید در این بخش با برنامه مدون وارد عمل شد و با استفاده از توان تحصیلکرده ها برای برون رفت از مشکلات تلاش کرد.

کد مطلب: 634
 
 
پربیننده ترین ها