معاون وزارت ورزش و جوانان:

فعالیت‌های ورزشی به توانمندسازی بانوان کمک می کند

تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ دي ۱۳۹۸ - ساعت ۱۱:۵۸
Share/Save/Bookmark
معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: انجام فعالیت‌های ورزشی بر حسب نیاز در رشته‌های مختلف به توانمندسازی و آماده سازی زنان در مواجه با امور زندگی و اجتماعی در جامعه کمک می کند
 

عصر بانوان:

مهین فرهادی‌زاد یکشنبه شب در جمع بانوان یزدی شرکت‌کننده در دوره آموزشی روش‌های نوین در توسعه ورزش افزود: برگزاری دوره های علمی با حضور استادان دانشگاهی برای فرهنگ‌سازی و توانمندسازی از جمله اولویت های این وزارتخانه است.

وی ادامه داد: ارتقای دانش بانوان و دختران از اهمیت زیادی برخوردار است و در سال‌های اخیر در این ارتباط اقدام‌های بسیار خوبی در استان‌ها با همکاری هیات‌های ورزشی و همکاری حامیان مالی برگزار شده و باید تداوم یابد.

این مسوول اظهارداشت: بحث خانواده و تربیت فرزندان از اهمیت بسزایی برخوردار است و بدون شک برگزاری دوره‌های دانش‌افزایی و آموزشی جزو ضروریات است که وزارت ورزش و جوانان از آن حمایت می کند.

فرهادی زاد تصریح کرد: کمک به تربیت‌بدنی و برنامه‌های ورزشی، کمک به سلامت جامعه و ایجاد فضایی مناسب و با نشاط برای همگان و بانوان است و باید با برنامه‌ریزی و همکاری نسبت به انجام امور مورد نیاز اقدام کرد.

به گفته وی برگزاری جشنواره‌ها، همگانی کردن ورزش، مسابقات و دوره‌های علمی و ارتقای سطح اطلاعات برای عموم علاقه‌مندان باید هموار مدنظر تمام متولیان امور در بخش بانوان قرار گیرد که تاکنون نیز شاهد انجام آن بوده‌ایم.

دوره آموزشی یادشده با رویکرد روش‌های نوین در توسعه ورزش با حضور ۲۵۰ نفر از مربیان و متولیان امر به مدت یک روز برگزار شد.

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان در سفر به یزد در شورای عالی ورزش نیز شرکت کرد. 

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۴۸ هیات ورزشی و ۷۵ هزار ورزشکار بیمه شده دارد که نیمی از آنها را بانوان تشکیل می‌دهند.

کد مطلب: 551
 
 
پربیننده ترین ها