مشاور شهردار سمنان در امور بانوان عنوان کرد:

آگاهی‌بخشی به زنان اولین گام در آگاه‌سازی جامعه

تاریخ انتشار : سه شنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ساعت ۱۱:۲۹
Share/Save/Bookmark
مشاور شهردار سمنان در امور بانوان از آگاهی‌بخشی به زنان به عنوان اولین و مهمترین گام در آگاه‌سازی خانواده و جامعه نام برد.
 

عصر بانوان:سمیه قاسمی در کارگاه آموزشی  آمادگی و مقابله با حوادث طبیعی و غیرمترقبه» رابا موضوع زلزله برای بانوان شاغل دستگاه‌های اجرایی و استان برگزار شد اظهار کرد: داشتن بانوانی آگاه لازمه هر جامعه‌ سالم و بانشاط است.

مشاور شهردار سمنان با اشاره به تعدد بلایای طبیعی در کشورمان خاطرنشان کرد: زلزله یکی از بلایای طبیعی با فراوانی بالا در کشورمان است و از همین رو آشنایی خانواده‌ها با راه‌های مقابله با آن می‌تواند به کاهش تلفات در حوادث احتمالی کمک کند.

وی با بیان اینکه امور بانوان شهرداری در همین راستا اقدام به برگزاری برنامه‌های متعددی می‌کند ادامه داد: در همین راستا امور بانوان شهرداری سمنان کارگاه آموزشی  «آمادگی و مقابله با حوادث طبیعی و غیرمترقبه» رابا موضوع زلزله برای بانوان شاغل دستگاه‌های اجرایی و استان برگزار کرد که طی آن بیش از110 نفر از بانوان با مبانی نظیر پیش لرزه و پس لرزه، اقدامات قبل هنگام و بعد از وقوع زمین لرزه،اقدامات حیاتی پس از وقوع زلزله و تشکیل هسته‌های همسایگی و محلی و قراردادهای صوتی و قواعد تیم‌های امدادرسان و قوانین صوتی و قوانین اعلام مکان با سیرن آشنا شدند.

 به گفته وی مسائل مربوط به پیش بینی راه‌های ارتباطی با مهدهای کودک و مدارس فرزندان، اولویت‌بندی مادران در اقدامات پس از زلزله نیز از دیگر سرفصل‌هایی بود که بانون سمنانی در این کارگاه آموزشی با آن آشنا شدند.

وی اظهار کرد:ارائه آموزش‌های مربوط به ارزیابی محیط کار، محاسبه زمان فرار تعیین مسیر اضطراری و محل اجتماع امن در ادارات و توزیع اشیای مهارنشده، مبانی ایمنی محیط کار و ترسیم نقشه سبز ادارات و اتاق‌های کارمندان از دیگر سرفصل‌های این کارگاه آموزشی یک روزه بود.

وی از بهره‌گیری از مدرسان مجرب در دوره‌های آموزشی شهرداری خبر داد و گفت: مدرس این دوره آموزشی دکتر رضا شمس خانی مدرس تقدیر شده سازمان امدادرسان بین الملل، عضو انجمن فوق تخصصی ایمنی زیستی ایران و عضو انجمن بین المللی مهندسی زلزله بود.

این کارگاه آموزشی به همت امور بانوان شهرداری سمنان برگزار شد و مدرک آن را نیز سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان صادر می کند.

کد مطلب: 354
 
 
پربیننده ترین ها