مدیر مرکز خدمات درمان ناباروری ابن سینا مطرح کرد؛

توضیحاتی درباره بانک ذخیره سلول‌های بنیادی خون قاعدگی/ شیوه‌ای جدید برای درمان ناباروری

تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ساعت ۱۱:۱۵
Share/Save/Bookmark
بانک سلولی برای ذخیره سلول‌های بنیادی خون قاعدگی زنان به زودی شروع به کار خواهد کرد و روش‌های درمانی جدید نیز بعد از دریافت مجوزهای قانونی به زوجین ارائه خواهد شد.
 

عصربانوان:علی صادقی تبار در این گفت‌وگو  درباره دستاوردهای پژوهشی پژوهشگاه ابن‌سینا در حوزه درمان ناباروری که پیش‌تر وعده آن‌ داده شده بود، توضیح داد:  روش‌های درمانی نوین ما به عنوان خدمات درمانی به زوجین، در حال اخذ مجوزهای قانونی است و بعد از اینکه این مجوزها را دریافت کنیم، به مردم اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: اثر بخشی این روش‌ها بعد از طی پروژه‌های پژوهشی کارآزمایی بالینی مورد تایید قرار گرفته و ما خوشحال هستیم که پژوهشگاه ابن سینا به تکنیک و دانش جدید در حوزه درمان ناباروری دست پیدا کرده است. این دانش بعد از آن که فرآیندهای قانونی لازم برای عرضه  به عنوان یک خدمت درمانی از مجاری قانونی مثل وزارت بهداشت را اخذ کند، رونمایی و به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیر مرکز خدمات درمان ناباروری ابن سینا عنوان این تکنیک جدید در حوزه درمان ناباروری را "استفاده از سلول‌ها در افزایش موفقیت درمان ناباروری" نام برد و افزود: این روش درمانی به استفاده از سلول‌های بنیادی خون قاعدگی زنان برای درمان ناباروری نیز ارتباط دارد و در شرف راه‌اندازی بانک سلولی برای ذخیره سلول‌های بنیادی ناشی از خون قاعدگی زنان هستیم.

صادقی تبار با بیان اینکه بانک سلول‌های بنیادی خون قاعدگی زنان به عنوان یک ذخیره ارزشمند و بسیار پرکاربرد برای درمان ناباروری به شمار می‌آید، اضافه کرد: این بانک همچنین ذخیره مهمی برای  بسیاری از درمان‌های دیگری است که در آینده از طریق پیوند سلول‌های بنیادی در بافت‌ها و سایر ارگان‌های بدن ممکن خواهد شد.

وی اظهار کرد: خانم‌ها می توانند هر ماه که اراده کنند به این بانک مراجعه کرده و سلول‌های خود را اهدا کنند تا مورد پردازش قرار گرفته و در نهایت تکثیر شده و برای آن‌ها فریز و نگهداری شود تا هر زمان مورد نیاز است مورد استفاده قرار گیرند.

مدیر مرکز خدمات درمان ناباروری ابن سینا یادآور شد: با توجه به این که نگهداری سلول‌ها در بانک سلولی یک خدمت درمانی نیست، ارائه این خدمت از سوی مرکز نیازمند مجوزهای ساده‌تری است و به زودی درباره آن اطلاع‌رسانی خواهیم کرد که از چه تاریخی مراجعینی که بخواهند ذخیره سلول‌های بنیادی آنها انجام شود، پذیرش خواهیم کرد. بعد از ارائه این خدمت و دریافت مجوزهای قانونی، خدمات درمانی نیز آماده ارائه به زوجین خواهد بود.

کد مطلب: 298
 
 
پربیننده ترین ها