درمان نازایی با طب سنتی + جزئیات کامل

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ساعت ۱۱:۵۴
Share/Save/Bookmark
یک محقق و پژوهشگر گفت: یکی از ناهنجاری‌های داخل رحم، عفونت‌ها و تومور‌های ایجاد شده در آن است.
 

عصربانوان:حیدر عظمایی درباره درمان با طب سنتی اظهار کرد: نازایی در مردان و زنان بستگی به عوامل مختلفی دارد که حتما نیاز به گرفتن شرح حال است تا پزشک به راحتی بتواند علت آن را تشخیص دهد. در صورت امکان رفع بیماری می توان تا حدودی از طب سنتی استفاده کرد.

وی در ادامه گفت: یکی از عوامل ناهنجاری در گردن رحم است که به علت عفونت یا وجود تومور‌هایی در داخل رحم ایجاد خواهد شد. عامل بعدی مشکلات در سیستم ایمنی بدن زن است که در ساخت آنتی بادی ضعیف عمل می کند و در این بین اسپرم هم نابود می شود. عوامل دیگر ناباروری و نازایی در مردان هم شامل مشکلات مربوط به کم بودن رشد و نداشتن حرکت و عدم توانایی در اسپرم سازی است. از عوامل دیگری که می توان به آن اشاره کرد چاقی و رطوبت زیاد و بیش از حد در رحم یعنی سردی و تری یا گرمی و خشکی در رحم بوده و عواملی مانند یائسگی و تنبلی کبد هم می توانند موجب نازایی شوند.

این محقق و پژوهشگر بیان کرد: به طور کلی عواملی که در زنان باعث نازایی می شود عبارتند از اختلال در تخمک یعنی خلل هایی هنگام تخمک گذاری وجود دارد که باعث بی نظمی در قاعدگی خواهد شد. عامل بعدی چسبندگی یا بسته بودن لوله‌های رحمی که مانع از رسیدن اسپرم به تخمک می شوند، هستند که حدود ۳۰ درصد زنان به آن مبتلا می شوند. هر عاملی که در رشد و شکل بلوغ حرکت اسپرم تأثیرگذار باشد می تواند اثرات مخربی داشته باشد از جمله عوامل مخربی مانند عفونت هایی که موجب مشکلات مجرای ادرای خواهند شد.

وی درباره درمان این نوع عارضه با طب سنتی بیان کرد: برای درمان، این افراد باید مرتب به پزشک مراجعه کنند و معاینه شوند. درمان ابتدا با پاکسازی طبع غالب شروع می شود و در گام بعد مسائل تغذیه ای بسیار مهم هستند. خانم ها و آقایان هر دو باید از خوردن غذا‌های ترش و سرکه دار پرهیز کنند و میوه‌های کال و نارس را مصرف نکنند.

خوردن تخم مرغ و زنجبیل برای ایجاد اسپرم مفید خواهد بود. افراد باید از غذا‌های مقوی که شامل پروتئین، ویتامین‌ها، قند‌ها و چربی‌های مفید است به اندازه کافی استفاده کنند. برای این منظور مرد‌ان از ترکیباتی مثل جنسینگ و زنجبیل هرکدام ۱۵ گرم و از بادام، گردو و فندق هر کدام ۲۵ گرم را با هم ترکیب کنند که بسیار مفید خواهد بود. برای زنان روغن سقز بسیار مفید بوده و همچنین روغن بنفشه هم خوب است.

عظمایی گفت: افرادی که واریکوسل دارند به مدت ۴۰ شب از روغن زیتون و کنجد استقاده کنند، فوراً خوب خواهند شد. در صورت لزوم باید از زالو درمانی برای این افراد استفاده شود. مردان و زنان باید از ویتامین هایی مانند ویتامین E، ویتامینC و امگا ۳ مصرف کرده تا خوب شوند. از گیاهان دیگری که برای زنان مفید واقع می شود گیاه پنج انگشت، گل بنفشه، گل نیلوفر و مریم گلی است که برای نازایی مفید خواهد بود.

این محقق و پژوهشگر متذکر شد: اگر زنان دچار عفونت‌های رحمی هستند از دم کرده بابونه، پونه، آویشن و گل ختمی به صورت روزانه استفاده کنند.

کد مطلب: 265
 
 
پربیننده ترین ها