خواص خرمالو، میوه کاروتن دار پاییزی

تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ساعت ۱۲:۳۱
Share/Save/Bookmark
خرمالو میوه پاییزی خوش طعم که کالری مناسب و چربی بسیار کمی دارد .خرمالو سرشار از ویتامین های B1، B2، B3، C و مواد معدنی مانند کلسیم، گوگرد، آهن، فسفر، پتاسیم و مقداری سلولز است.
 

عصر بانوان:خرمالو میوه پاییزی خوش طعم که کالری مناسب و چربی بسیار کمی دارد .خرمالو سرشار از ویتامین های B1، B2، B3، C و مواد معدنی مانند کلسیم، گوگرد، آهن، فسفر، پتاسیم و مقداری سلولز است.

این میوه طبیعت گرم و تر دارد و از جمله میوه هایی است که کالری زیاد دارد.یعنی هر 100 گرم خرمالو 70 کالری انرژی دارد. فواید و خاصیت درمانیخرمالو سرشار از کاروتن یا همان پیش سازویتامینA و همچنین لیکوپن است. این دو آنتی‌اکسیدان باعث خنثی شدن رادیکال‌های آزاد آسیب‌رسان می شود و شما را در برابر بیماری‌های گوناگونی مانند بیماری‌های قلبی، عروقی و برخی از سرطان‌ها ایمن می‌کند.

خرمالو سرشار از فیبر و پکتین است .منیزیم در خرمالو سبب می شود که هضم خوراکی در بدن بهتر انجام شود، بینایی بهبود یابد و سیستم ایمنی بدن بهتر عمل کند.همچنین آهن موجود در خرمالو به خون سازی در بدن کمک می کند. مصرف آن برای مبتلایان به نقرس، بیماران کبدی و کلیوی توصیه شده است. از بروز التهابات بدن جلوگیری می کند. در بند آوردن خون‌ریزی، پس از عمل جراحی، مناسب است. در بهبود بیماری‌هایی مانند تیفوس و تیفوئید، موثر است.

کد مطلب: 112
 
 
پربیننده ترین ها